Мороз вперто шукає зачіпки, щоб зберегти своє депутаське крісло. НУ спростовує його “винаходи”

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 5.06.2007 16:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3115

Сьогодні Мороз повідомив, що нібито нарахував 40 нашоукраїнців, які не бажають складати повноваження. Кириленко каже, що спікер дезінформує.

“Хотів би спростувати усі заяви, які лунають сьогодні з боку колишньої правлячої коаліції про нібито відкликання заяв про вихід із фракції та складення депутатських повноважень народними депутатами від “Нашої України”.

Про це сказав лідер партії «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко.

“Такі відомості не відповідають дійсності, - заявив він, - Жоден народний депутат п’ятого скликання, котрий писав таку заяву, не відкликав її. І тому міжпартійним з’їздом Блоку “Наша Україна” 2 червня було прийняте рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів”.

Кириленко нагадав, що рішення з’їзду було направлене до Верховної Ради України, до ЦВК та до Президента України. “Таким чином, Верховна Рада від дати прийняття з’їздом рішення, відповідно до статті 82 Конституції, є неповноважною, оскільки вона втратила 150 народних депутатів. Рішення з’їзду є остаточним і не підлягає будь-якому затвердженню ані ЦВК, ані Конституційним Судом, ані Президентом України”, - наголосив лідер партії.

“Відбувається масштабна кампанія із дезінформації громадськості, ініціатором якої є Олександр Мороз. Зараз головне для них – заплутати громадян України, створити ситуацію невизначеності. А тим часом - шляхом інтриг - “протягнути” в сесійну залу парламенту кандидатів у народні депутаті від ПППУ, створити лже-фракцію “Наша Україна” у Верховні Раді і, таким чином, повністю узурпувати владу в країні”, - зазначив Кириленко, - Категорично заявляємо: цей план не пройде. Зараз йде судова процедура оскарження рішень колишньої ЦВК і ми сподіваємося, що новий склад ЦВК утримається від будь-яких рішень з приводу реєстрації народних депутатів України зі списку, який на сьогодні скасований”.

Сьогодні Голова Верховної Ради України Олександр Мороз заявив, що близько 40 кандидатів у народні депутати із виборчого списку блоку «Наша Україна» не бажають відмовлятися від майбутнього депутатського статусу.

За його словами говорити про нелегітимність парламенту немає підстав, поки не буде одержано підтвердження від Центральної виборчої комісії, що на місце депутатів, які вибули, зокрема, від «Нашої України», не прийдуть ті кандидати, які є у виборчому списку.

Мороз вважає, що «цю процедуру треба пройти, аж потім з’їзд відповідної партії, зібраний у відповідності із законом, може приймати відповідне рішення». «Доти, поки не буде проведено процедури, поки не надійшло підтвердження від ЦВК про відповідні акти, парламент не може вважатися нелегітимним», - наголосив він.

За словами Мороза, відповідно до Регламенту ВР, головуючий на засіданні парламенту повинен повідомити про вихід депутатів із фракції, цього не було зроблено, оскільки значної частини депутатів не було в залі.

«Крім того, є абсолютно обгрунтовані сумніви у тому, що ці повідомлення підписали ті, про кого йдеться», - зазначив Мороз.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.