Українці теж мають загадкове чудовисько. Лох-Неське відпочиває

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 8.06.2007 14:29 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3149

Мешканці села Сомин Турійського району Волині бояться купатися в ближньому озері, тому що в його глибинах завелося велике чудовисько з головою змії й тулубом крокодила.

Шестигектарне озеро знаходиться за 2 км від села. Глибина озера Сомин подекуди досягає 56 м. У ньому є карстові підводні печери, які називають бездонними. Люди вважають, що саме в тих порожнечах і живе чудовисько.

Як заявив місцевий житель, 84-річний Іван Ковальчук, тут ніколи не ловлять рибу, не влаштовують пікніків і не купаються.

Усі побоюються величезного чудовиська, яке нападає і на тварин, і на людей.

Виглядає чудовисько, за словами місцевих жителів, яким доводилося його бачити, як велика ящірка, розміри якої перевищують розміри бика. Голова істоти нагадує голову змії, тулуб у лусці, а лапи з пазурами.

У перший раз про загадкову істоту в Сомині розповів староста сусіднього села Луків наприкінці ХІХ століття. Він навіть писав лист у Варшаву, що соминці не платять податки з вилову риби, тому що у воді живе змій, який пожирає рибу і нападає на худобу. Поляки навіть спорядили експедицію на озеро, однак перешкодила Перша світова війна.

Іван Ковальчук залишився єдиним свідком, який бачив покалічену чудовиськом людину. Він також підкреслює, що востаннє чудовисько бачили 30 років тому - воно напало на п’яного місцевого конюха, коли той заснув на березі.

Учені допускають, що в Соминому живе доісторична прісноводна акула, яка, можливо, пережила льодовиковий період. На користь цієї версії свідчать археологічні знахідки, говорить радник Інституту археології НАН України Валентин Волонтай. Адже волинські селяни часто викопують на городах зуби, які закам’яніли, і кістки древніх риб. А в селі Дуліби Турийського району навіть знайшли майже цілий кістяк доісторичної прісноводної акули.

Соминським чудовиськом знову зацікавилися польські вчені. Можливо, цим літом вони продовжать вивчення невідомої істоти, яке було перервано війною 1914 року.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.