Президент Ющенко назвав пріоритети України під час головування в ОЧЕС

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 25.06.2007 18:32 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3294

Під час головування в ОЧЕС Україна бачить серед пріоритетів діяльності реалізацію масштабних транспортних проектів та подальше зміцнення безпеки в регіоні, створення Чорноморської зони вільної торгівлі, розвиток міжнаціонального діалогу.

Про це заявив Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі на пленарному засіданні 15-го ювілейного Саміту Організації Чорноморського економічного співробітництва, що відбувається сьогодні в Стамбулі, повідомляє прес-служба.

«Ми щиро вітаємо активні зусилля для згуртування країн регіону, які були виявлені під час головування Сербії і яких зараз докладає Туреччина. Хочу запевнити, що Україна продовжить цю роботу після переходу до неї головування в ОЧЕС з 1 листопада», – сказав Президент, відзначивши також, що наша країна поділяє цілі і завдання, відображені у Стамбульській декларації, яку сьогодні мають підписати учасники Саміту.

«Наша спільна місія залишається незмінною – підтримувати ідею динамічної багатосторонньої співпраці у політичному, економічному, культурному ареалі Чорного моря», – підкреслив Президент України.

Щодо реалізації транспортних проектів, зазначив він, то Чорноморський регіон належить до світових лідерів за своїм транзитним потенціалом.

«Київ пропонує зосередити основну увагу на втіленні масштабних проектів і програм, пов’язаних з розвитком шляхів сполучення і створенням міжнародних транспортних коридорів», – сказав В. Ющенко. За його словами, українська сторона також високо оцінює ідею спорудження кільцевої швидкісної автомобільної дороги навколо Чорного моря та зацікавлена у розвитку магістрального морського сполучення між країнами-учасницями ОЧЕС. На переконання Президента, такі проекти «матимуть неоціненне значення», зважаючи зокрема на очевидне пожвавлення туризму й торговельних зв’язків.

У цьому контексті Президент також вказав на потребу вироблення «основоположних принципів спільної енергетичної політики». «Саме так ми досягнемо більшої спільної вигоди і зменшимо загрозу використання енергетичних питань як інструментів зовнішнього впливу», – сказав він, нагадавши про ініціативу Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України щодо створення спільного простору видобутку і транзиту енергоносіїв, озвучену під час Краківського енергетичного саміту у травні цього року. Президент висловив сподівання, що ця ідея знайде підтримку в країнах Чорноморського регіону.

«Настав час на практиці перейти до створення Чорноморської зони вільної торгівлі, заснованої на правилах і нормах СОТ. Це – ще один ключ до глибшої і активнішої інтеграції між нашими державами», – також зазначив Президент.

Говорячи про подальше зміцнення безпеки у регіоні, Глава Української держави наголосив на необхідності «постійного контролю» над рядом таких актуальних питань, як попередження тероризму, боротьба з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї. Україна, сказав Президент, виступає за створення інституту офіцерів зв’язку, які підтримуватимуть постійний діалог з питань міжнародної безпеки.

«З особливою наполегливістю ми закликаємо до активізації спільних зусиль у справі мирного розв’язання заморожених конфліктів у нашому регіоні. Це – завдання, яке стосується всіх, оскільки становить загрозу загальній безпеці», – також підкреслив Президент.

Окремо В. Ющенко відзначив необхідність консолідованої реакції ОЧЕС на проблеми екологічної безпеки в контексті оздоровлення Чорноморського ареалу.

Щодо активізації культурницьких зв’язків, сказав Президент, дуже важливим є розвинути в рамках ОЧЕС ініціативи, які сприятимуть міжнаціональному і міжкультурному діалогові.

Оцінюючи ОЧЕС як організацію, що має «амбітні цілі і значні перспективи», Президент наголосив на необхідності розширення дієвих контактів з іншими міжнародними організаціями: «Я бачу значну перспективу у реалізації спільних проектів нашої організації з Європейським Союзом у багатьох важливих сферах – від політики до енергетики».


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.