Пересічного українця, яким полюбляють хизуватися політикани, цікавить зовсім не те, про що вони базікають

Автор/джерело -  © УНІАН



Дата публiкацiї - 26.06.2007 15:30 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3302

Центр ім. О. Разумкова провів соціологічне дослідження на тему: які ж проблеми цікавлять пересічних громадян? Як виявилося, їх цікавить зовсім не те, чим переймається Мороз чи Янукович разом із зборами нардепів.

Серед соціально-економічних проблем країни, які потребують першочергового вирішення, більшість громадян найбільш серйозними вважають зростання цін (59%) та низький рівень зарплат (42,3%).

Також до трійки найбільш серйозних проблем респонденти віднесли проблему безробіття (38,5%), відсутність реального соціального захисту людей похилого віку, малозабезпечених, багатодітних сімей (34%), підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (27,5%), недоступність та низьку якість медичного обслуговування (25,45), відсутність стимулів для всебічного розвитку дітей та молоді (23,9%), високий рівень побутової корупції (ЖЕКи, лікарні, ДАІ, навчальні заклади) (23,3%),зростання злочинності (23%).

Також соціально-економічними проблемами, які потребують першочергового вирішення, за даними опитування, є поширення наркоманії та алкоголізму (13,5%), посилення поділу суспільства на багатих і бідних (13,3%), незадовільна екологічна ситуація (11,3%), поганий стан житлово-комунального господарства (11,1%), велика кількість бездомних (10,3%), несприятливі умови для розвитку бізнесу (6,2%),несправедливий розподіл коштів між регіонами України (5,9%), проблеми освіти і науки (5,2%).

Найбільшими суспільно-політичними проблемами, які потребують першочергового вирішення, більшість опитаних (58,2%) вважає байдужість влади до думки громадян, 47,4% - корупцію у вищих ешелонах влади, 37,6% - нездатність влади забезпечити виконання законів, 29,4% - відсутність механізму впливу простих громадян на прийняття рішень. Водночас, 27,5% респондентів називають найбільшими суспільно-політичними проблемами відсутність незалежного суду, 21,1% - свавілля та здирництво чиновників на місцях, 17,9% - відсутність розмежування бізнесу та влади, 15,6% - свавілля працівників правоохоронних органів.

Також важливими суспільно-політичними проблемами 21,7% вважають погіршення відносин з Росією, 14,9% - розкол між Заходом та Сходом України, 12,5% - витіснення російської мови та культури, 10,2% - посилення впливу Заходу на суспільне життя країни, 9,4% - перекрученість політичної та економічної інформації в ЗМІ, 6,8% - слабкі позиції української мови та культури на території України, 5% - посилення впливу Росії на суспільне і економічне життя країни, 2,4% - переслідування за політичними мотивами.

Такі дані соціологічного дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 31 травня по 18 червня 2007 року, представив на прес-конференції заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.

Опитування проводилося у 403 населених пунктах, методом особистого інтерв’ю у помешканні опитано 10 тис. 956 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 1%.

Від “Аратти”: як бачимо, пересічного громадянина абсолютно не цікавить галаслива тяганина, влаштована на верхівках влади більшовиками із класово-близькими регіоналами.

Проте, зважаючи на актуальність проблематики, яка стосується безпосередньо рівня життя громадян, їхніх соціальних гарантій - то можна здогадуватися, чому більшовики, так відчайдушно відтягують дострокові вибори. Попри пропагандистські проценти у замовних результатах соціологічної пропаганди та майдани із майданарбайтерів.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.