Кому в Росії жити файно? Звісно - чиновникам

Автор/джерело -  © Gazeta WyborczaДата публiкацiї - 4.07.2007 11:53 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3356

За оцінками експертів, суми хабарів, отриманих чиновниками у Росії перевищують держбюджет. Власне, це - національна традиція від Російської імперії.

«Росія сьогодні має 119 тисяч доларових мільйонерів, що на 15 тисяч більше, ніж рік тому. Ряди надбагатих людей зростають швидко, оскільки в них цілими дивізіями вступають державні службовці», - констатує російська газета «Новиє ізвєстія».

Сьогодні в багатій нафтодоларами Росії чиновники мають, чим поживитися. За оцінками експертів з фонду ІНДЕМ, бюрократи щорічно беруть хабарів на суму $319 млрд. Генеральна прокуратура оцінює цю суму трохи скромніше – на $240 млрд. – $290 млрд. Але і ця сума більша, ніж річний бюджет держави.

Заробити на державі допомагає багатовікова традиція. Здавна царі, висилаючи сановників на посади в провінцію, не платили їм зарплату, або давали символічну винагороду. Висилали їх – як кажуть в Росії – «на відгодівлю», оскільки губернатори і їхні підлеглі, вичавлюючи данину з своїх підданих, самі повинні були «прогодуватися». Сьогоднішні бюрократи повторюють слова городничого з гоголівського «Ревізору»: «Казенної платні не вистачає навіть на чай і цукор».

Може, вони небагато й перебільшують, але на зарплату в розмірі $500-$600 не можна купити житла в Москві, на придбання якого сьогодні й півмільйона ледве б вистачило. Адже, помешкання в столиці сьогодні купують, перш за все, саме чиновники.

Державна служба сьогодні в Росії, як і в царські часи, є найнадійнішим способом придбання багатства. Серед російських мільйонерів з'являється все більше російських чиновників.

Знають про це більше всіх російські матері, які женуть своїх нащадків на нудне навчання в академіях, що готують кадри для держави. З кожним роком на одне місце, в цих престижних учбових закладах, припадає по декілька десятків кандидатів. А поступають тільки ті, хто заплатив великий хабар, що є кращою підготовкою до майбутньої професії, ніж будь-які курси і семінари.

Потрапити в чиновницьку «обойму» стає все складніше. Цей привілей, пов'язаний з швидким кар'єрним зростанням і швидким заробітком, найчастіше успадковується від батьків.

Близькі співробітники Володимира Путіна, під час його правління, влаштували своїх синів, що не досягли ще 30-річного віку, на теплі місця в корпорації, контрольовані державою. Петро Фрадков, син прем'єра, є членом правління в наглядовій раді Банку Розвитку-Зовнішекономбанку. Син Віце-прем'єра Сергія Іванова став віце-президентом банку «Газпромбанка». Дмитро Патрушев, син теперішнього господаря Луб'янки, є, як і Фрадков-молодший, одним з директорів Банку Розвитку-Зовнішекономбанку, а його молодший брат Андрій робить стрімку кар'єру в державній нафтовій компанії “Роснєфть”.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.