Мороз знову порушив Конституцію

Автор/джерело -  © Аратта-Україна



Дата публiкацiї - 10.07.2007 18:46 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3403

Голова ВР п’ятого скликання не має права офіційно оприлюднювати за своїм підписом законодавчі акти - так прокоментували публікацію “фотокопії” закону у газеті “Голос України” в Секретаріаті Президента.

Опублікування 19 червня 2007 року в газеті «Голос України» за підписом Голови ВР Олександра Мороза Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» (з позначкою «Фотокопії тексту Закону») «здійснено з порушенням Конституції України».

Про це заявляє заступник глави Секретаріату Президента України Ігор Пукшин, повідомляє прес-служба.

Виходячи з вимог ст. 88 Основного Закону України, неповноважність парламенту України (в даному випадку ВР п’ятого скликання) тягне за собою втрату повноважень її спікера. Тож Мороз не вправі публікувати за своїм підписом будь-який акт парламенту.

Представник Секретаріату пояснив, що у зв'язку з достроковим припиненням повноваження парламентаріїв від «Нашої України» та БЮТ 3 червня поточного року Верховна Рада України перестала бути повноважною. «Неповноважний орган не може приймати закони, тим паче, їх публікувати», – зазначив Пукшин.

Заступник Глави Секретаріату Президента розтлумачив, що голова українського парламенту (згідно ст. 94 Конституції України) вправі опубліковувати за своїм підписом закон у разі подолання Верховною Радою президентського вето на документ, непідписаний Главою держави протягом десяти днів від дня надходження на підпис. Тому зазначений нормативний акт було опубліковано в порушення конституційної процедури.

Враховуючи викладене, опублікування за підписом О. Мороза «фотокопії» прийнятих 19 червня 2007 року неповноважним парламентом змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» не може розглядатися як опублікування в установленому Конституцією України порядку нормативних актів України. «Таким чином, Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» залишився в незмінній редакції», – наголосив Пукшин.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.