Оприлюднено причину Львівської катастрофи - недотримання вимог безпеки

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 20.07.2007 16:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3486

Причини аварії на Львівщині: невиконання правил температурного режиму при перевезеннях особливо небезпечних речовин, порушення нормативів формування потягів із вибуховими речовинами та неналежний технічний огляд цистерн.

Заступник Глави Секретаріату Президента України Віктор Бондар під час брифінгу назвав причини аварії вантажного потягу, що сталася на Львівщині 16 липня цього року.

При цьому він акцентував увагу на тому, що уряд не має права приховувати інформацію про цю аварію.

Як зазначив Бондар, було «халатно проігноровано вимоги інструкцій щодо температурного режиму при перевезеннях особливо небезпечних речовин». Він пояснив, що подібні вантажі, по-перше, дозволено транспортувати в зимовий період, або вночі. Також заступник Глави Секретаріату роз’яснив, що Укрзалізниця грубо порушила норми перевезення особливо небезпечних речовин, «поставивши в один ряд таку велику кількість цистерн». «Це – повна безвідповідальність працівників, що формували рухомий склад, і керівництва Укрзалізниці», – наголосив Бондар.

Крім того, сказав він, під час прийомки вагонів з небезпечною речовиною має проводитися посилений огляд рухомого складу. Однак в даному інциденті Укрзалізниця ігнорувала цей норматив.

«Ми побачили, як повільно реагувало керівництво залізниці і Міністерства транспорту та зв’язку на цю подію», – акцентував заступник Глави Секретаріату, додавши, що Гендиректор Укрзалізниці Володимир Козак досі не з’явився на місці аварії.

За словами Бондаря, катастрофа на Львівщині вкотре засвідчує факт втрати профільним міністерством здатності керувати галуззю.

«В нього немає стратегічного бачення і системи керівництва, міністр втратив важелі впливу в міністерстві і на сьогодні він став «весільним генералом» у відомстві», – підкреслив він.

Бондар також поінформував, що Президент України сьогодні після виїзного засідання РНБО у Криму вирушив до місця аварії, аби особисто налагодити роботу уряду і відповідних працівників.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.