Більшовицьке керівництво ПЕК загрожує національній безпеці держави, а громадянам - відсутністю опалення

Автор/джерело -  © Аратта-Україна



Дата публiкацiї - 16.08.2007 13:31 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3625

Політика нинішнього уряду в сфері газопостачання, яку втілює Міністерство палива та енергетики під керівництвом Юрія Бойка, створює серйозні загрози економічним інтересам держави.

Про це заявив сьогодні Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога.

«Кабінет Міністрів невтомно розсилає бравурні реляції про закачані в підземні газосховища 20 млрд. кубометрів газу. Однак насправді майже 16 млрд. із цього обсягу належить компаніям-нерезидентам: 7 млрд. у власності «РосУкрЕнерго», а 8,8 млрд. розпоряджається «УкрГазЕнерго». Станом на 1 серпня «Нафтогаз України» володіє лише 2,2 млрд. кубометрів газу».

Таким чином, резюмував Балога, Україна не має бодай мінімально необхідного газового резерву для впевненого входження в осінньо-зимовий період.

«Як з’ясувалося, власних запасів вуглеводнів у країні не створено. Те, що знаходиться в наших підземних газосховищах, нам зовсім не належить. Газотрейдери-монополісти цілком можуть заломити за газ захмарну ціну. Внаслідок кричущого непрофесіоналізму паливного міністерства вже взимку цього року держава ризикує опинитися в умовах жорсткого і виснажливого для економіки цінового диктату».

Керівник Секретаріату звернув увагу, що в лещатах високих цін на газ країна може опинитися в умовах неготовності житлово-комунального господарства до зими.

«Урядовці самі змушені визнати, що об’єкти ЖКГ не здатні сповна забезпечити тепло і гарячу воду для українців. Тому цілком імовірні значно підвищені ціни за спожитий газ проллються на всіх нас холодним душем і в прямому, і в переносному значеннях», – сказав Балога.

За його словами, Кабінет Міністрів допустив скорочення видобутку газу в Україні: за п’ять місяців 2007 року на 598 тис. кубометрів, або на 6,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Уряд так і не спромігся налагодити конструктивний переговорний процес із Росією щодо ціни на газ на 2008 рік.

«Заспокійливі заяви урядовців про досягнення прийнятних цін спростовуються росіянами. Уже серпень, а наша країна й досі не знає, за скільки купуватиме блакитне пальне наступного року. Відтягування конкретних домовленостей послаблює, передусім, наші позиції, адже чим ближче до зими, тим поступливішою доведеться бути українській стороні».- зазначив Балога.

Глава Секретаріату Президента констатував наявність кризових тенденцій в енергетиці, причиною яких він назвав неефективне управління галуззю профільним міністерством. На думку Балоги, вже накопичилося багато невирішених проблем (зокрема щодо умов транзиту газу та його зберігання в українських газосховищах), які створюють реальну загрозу економічній безпеці країни. Не виключено, що скоро вони будуть розглянуті на спеціальній нараді за участю Президента та Прем’єр-міністра, де міністр Бойко особисто звітуватиме за стан справ у галузі.

Замість післямови. Заслухати звіт міністра Бойка у затишному кабінеті на Банковій чи Грушевського - звичайно, гарна справа.

Проте, що у цій ситуації робити мільйонам громадян України, які сплачують шалені гроші за відсутність опалення чи умовно теплі радіатори опалення коли на вулиці далеко не літо?

Чи у Секретаріаті Президента тільки-но взнали, що НАК “Нафтогаз” вже суто сиволічна структурка на енергоринку, яка навряд чи здатна на щось вплинути, окрім нарощування боргів, що лягають на гаманці платників податків?

Можемо нагадати шановним панам із Секретаріату Президента, що зазначена ситуація сталася не сьогодні, і, навіть не цього літа. Все почалося значно раніше - із підписання у 2004 році прем'єром Януковичем кабальної угоди із Росією, яка позбавила Україну навіть права думати про альтернативні джерела газопостачання, окрім прокладочної “РосУкрЕнерго”.

Проте, ця обставина аж ніяк не заважала Президенту укладати Меморандуми, Унівесали щоб “порозумітися” із тими, хто вже давно, від шапок горомадян, перейшов до прихватизації стратегічних державних джерел енергопостачання.

То ж звідки візьметься ота безпека держави та тепло в оселях громадян? Від роздмухування щок та полум'яних промов посадовців? Чи обіцянок якося усьо залоготити та “порозумітися із чистого листка”?


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.