Учені відкрили найближчу до Землі нейтронну зірку

Автор/джерело -  © Лєнта.ru



Дата публiкацiї - 21.08.2007 14:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3653

Об'єкт в сузір'ї Малої Ведмедиці, виявлений астрономами з Пенсільванського державного університету (США) і університету Макгілла (Канада), імовірно є ізольованою нейтронною зіркою.

Нейтронні зірки - один з кінцевих продуктів розвитку зірок - утворюються після вибухів найновіших і складаються цілком з нейтронів. Діаметр їх зазвичай складає від десяти до двадцяти кілометрів, але маса перевищує масу Сонця в півтора-два рази. Таким чином, нейтронні зірки мають величезну щільність, близьку до щільності атомного ядра, проте, не випромінюють видимого світла.

Ізольовані нейтронні зірки, що не мають поряд зірки-двійника або залишків найновішої, - рідкісне явище. До цих пір було виявлено всього сім ізольованих нейтронних зірок, умовно званих Прекрасною сімкою. Восьма отримала ім'я негативного героя з того ж романа - Кальвера.

Астрономи звернули увагу на Кальверу, порівнявши каталог, в якому перераховується вісімнадцять тисяч рентгенівських космічних джерел, з каталогом об'єктів, випромінюючих видимі, інфрачервоні і радіохвилі. Об'єкт 1rxs J141256.0 792204 згадувався тільки в рентгенівському каталозі і відсутній в останніх.

Учені додатково обстежували об'єкт за допомогою телескопа на супутнику Свіфт, телескопа обсерваторії Геміні на Гаваях і телескопа обсерваторії Чандра. Спостереження підтвердили сильне рентгенівське випромінювання, але не виявили поряд ніякого джерела видимого світла. Тоді була прийнята гіпотеза, що Кальвера - нейтронна зірка.

За словами дослідників, інші припущення про природу Кальвери не укладаються в існуючі теорії. Проте навіть для рідкісного типу радіотихих ізольованих нейтронних зірок Кальвера є незвичайним об'єктом, можливо, новим підтипом. Відстань від неї до Землі оцінюється приблизно в 250-1000 світлових років. Якщо це дійсно так, то Кальвера може виявитися найближчою до Землі нейтронною зіркою.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.