На національну святиню зазіхнули монахи московського патріархату?

Автор/джерело -  © 5 каналДата публiкацiї - 11.10.2007 12:34 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3936

На території Києво-Печерської Лаври в ніч проти понеділка було знесено пам’ятку архітектури без відома дирекції заповідника. Наразі роборки тривають на рівні базару по-понятіям між “святими отцями”. Правоохоронці традиційно мовчать.

Скандал у Києво-Печерській Лаврі. Дирекція історико-культурного заповідника і тамтешнє духовенство - на ножах.

Науковців приголомшило те, що вони побачили в нижній частині Лаври - брама позаминулого століття вщент зруйнована. У заповіднику підозрюють - історична споруда перетворилася на купу каміння через активні будівельні роботи, які провадять у твердині Московського патріархату монахи. Чернецтво натомість переконує - брама впала через ветхість.

Купа цегли замість старовинної арки. Ось, що побачив науковий співробітник заповідника Києво-Печерська Лавра Роман Качан та його колеги у понеділок зранку. Її навмисно зруйнували ченці, одразу ж вирішили музейники. Арка, збудована у 1850 році, була невисокою. Тож, на думку науковців, вона заважала духовенству вести будівельні роботи на території Лаври. Великі вантажні авто постійно зачіпали споруду.

Роман Качан, співробітник заповідника Києво-Печерська Лавра: "Брама була цілком в нормальному стані. Був пошкоджений один тільки ярус цегли. Самий нижній ярус, через який терлися всі великі автомобілі. Верхівки автомобілі терлися, оббивали цегли і можливо звідти і висипалися невеликі шматочки але я не думаю, що це привід для повної руйнації брами".

Духовенство Києво-Печерської Лаври вину за руйнацію перекладає на музейників. Ченці буцім то давно підказували науковцям - арка в аварійному стані і може завалитися. Мовляв, так і сталося - в ніч з неділі на понеділок. Ченці стверджують, що споруда завалилася сама, а будівельники за наказом святих отців тільки прибрали уламки з дороги. Версію адміністрації заповідника настоятель Лаври Павло вважає дурницею.

Отець Павло, намісник Києво-Печерської Лаври: "Ми не їздимо танками. Ми не їздимо висотними машинами. В нас як проходять так проходять обикновенні ... ну ці ЗІЛи, я не розуміюся на машинах. Вони в нас проходили, нас це не цікавило".

Архімандрит Варсонофій: "Коли стався вивал ми ж запросили їх, вони відмовилися взагалі составляти акт. Тобто вони просто відмовились. Принципово. Директор втік і всьо. І конєшно зараз вони заявляють, що вони не знають".

Святі отці обіцяють найближчим часом відбудувати арку наново з тієї ж самої цегли. Вже й проект затвердили в державних інстанціях. Щоправда з адміністрацією заповідника своїх планів не погоджували. Кажуть, це необов'язково.

Про реакцію прокуратури, яка мала б хоча б формально відреагувати на руйнацію пам'ятки на території Лаври, порушивши попереднє розслідування - нічого не відомо.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.