Влада проти народу. Опалювальний сезон для більшості областей може не початися

Автор/джерело -  © Українська правдаДата публiкацiї - 11.10.2007 13:26 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=3937

Старт опалювального сезону може бути зірваний у 21 області.

Алчевськ. Нагадаємо, що лихо сталося через нехлюйство і маніакальне нахабство чиновників

Теплокомуненерго заборгували НАК "Нафтогаз України" 2 мільярди гривень, через що "Нафтогаз" установив жорсткі вимоги: опалювальний сезон почнеться в тих областях, де розрахунки за газ складають не менше 95%.

"Станом на 9 жовтня таких регіонів всього чотири", - повідомляють у прес-службі "Газа України", дочірнього підприємства "Нафтогазу". Компанія сподівається, що регіони встигнуть розрахуватися до 1 листопада. Але вже в суботу в Україні очікується зниження температури до –2 градусів.

Найзлісніші неплатники за газ – Херсонська, Закарпатська і Дніпропетровська області. Рівень оплати в цих регіонах коливається в межах 48-57%. У той час Вінницька, Рівненьська, Запорізька області зуміли розрахуватися на 83-92%.

"Чому одні області можуть, інші ні?", - обурюються представники "Нафтогазу". На їхню думку, великі заборгованості складно пояснити, тому що зараз практично в усіх регіонах споживачі платять за житлово-комунальні послуги вчасно й у рівних обсягах.

За даними Держкомстату, із січня по серпень рівень оплати послуг ЖКГ склав майже 118% (з урахуванням погашення боргів минулих років). В абсолютних цифрах – цього року українці заплатили за тепло на 3 мільярди гривень більше, ніж у минулому.

"Нафтогаз України" вважає винуватцями ситуації керівників теплокомуненерго і постійно відслідковує випадки недоплати за спожите паливо, передаючи ці дані в правоохоронні органи. "За виявленими фактами розбазарювання зібраних з населення коштів будуть порушені кримінальні справи", - погрожують у НАКу.

Між тим, міністр палива й енергетики Юрій Бойко зазначає, що понад 60% поточної заборгованості по газу виникло, зокрема, через передачу підприємств комунальної енергетики в оренду. "Держава дає ресурси територіальним об'єднанням, а їх насправді отримують орендарі", - зазначив він.

У свою чергу, представники місцевої влади стверджують, що погасити заборгованість тільки за рахунок платежів споживачів підприємства теплокомуненерго при нинішніх тарифах не зможуть навіть за умови 100%-ої сплати. В якості інших джерел фінансування розглядаються, насамперед, місцеві бюджети, а також кредити.

Не виключено, що для забезпечення безперебійної подачі газу місцеві органи влади будуть змушені знову підняти тарифи на житлово-комунальні послуги.

Міністр ЖКГ Олександр Попов раніше заявив, що "щоб вивести тарифи на рівень нульової рентабельності, їх потрібно підняти на 7%", однак перед виборами місцеві ради не розглядали це питання.

Від “Аратти”: дуже дивно спостерігати за суперечкою двох владних структур, одна із яких, центральна, стверджує, що є шаленні борги, а місцеві - це заперечують.

Та головне, що від того може, і скоріш за все постраждає громадянин, який, як визнають самі чиновники, вчасно розраховується за спожиті енергоресурси.

І цьому, громадянину, напевно, абсолюно наплювати на чиновників, які ніяк не можуть роздерибанити його, громадянина гроші. І хіба за таку владу він голосував на виборах і місцевих, і парламенту, і Президента?

Можемо стверджувати, що жоден із претендентів тоді не обіцяв повсюдно влаштовувати алчевський екстрім. А на практиці виходить, що його влаштовуть саме ті, хто обіцяв рай на землі “для кожного і вже сьогодні”.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.