Тривога! Знищення останньої книгарні на Хрещатику

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”Дата публiкацiї - 7.11.2007 18:59 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4128

3 листопада 2007 року Київська мерія офіційно повідомила колектив книгарні «Знання» (вул. Хрещатик, 44 А) про розрив орендних стосунків і виставила вимогу до 10 листопада звільнити приміщення від книжок та обладнання.

Звернення Президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів

Закликаю вас усіх, тих, хто ще вважає себе українцем, представником українського книжкового братерства, прийти і захистити книгарню. Ми мусимо колись почати відстоювати не тільки «своє», а й «наше спільне» .

Сьогодні прийшли до книгарні «Знання», а завтра прийдуть до нас і в наші домівки і скажуть, що це теж їхнє.

Я по радіо звернувся до українців, до киян із закликом про допомогу, і люди вже відгукнулися.

Ми маємо намір ввести постійне чергування громадськості, а також організувати тривожний загін, який повинен зібратися упродовж 15 хвилин і перекрити рейдерам доступ до магазину або їхній вихід, якщо вони туди увійшли.

Нам потрібна будь-яка ваша допомога — від підключення ЗМІ до висвітлення проблеми, друку листівок, коштів на організацію чергувань до фізичної присутності в магазині й чергуванні .

Сьогодні питання стоїть таким чином: або ми їх, або вони нас .

Відступати нема куди. Остання книгарня на Хрещатику, осередок української культури, під загрозою знищення.

Наша мета — зупинити виселення видавництв, книгарень, бібліотек, закладів культури й мистецтва через спонукання Президента України і Кабінету Міністрів до прийняття відповідних рішень, які б наклали мораторій на цей процес, а також ініціювати прийняття поправок до закону, яким було б встановлено, що в будь-якому разі правонаступником книгарні мусить бути лише книгарня, галереї — галерея, бібліотеки — бібліотека…

Зараз у книгарні знаходяться представники громадської організації «Опора», які приєдналися до акції. Вони з наручниками, щоб у разі нападу на книгарю миттєво прикуватися до дверей чи системи опалення.

Олександр Афонін,
Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів


Тел. 8 (067) 446 54 36.

Близько 70 діячів культури протестують біля книгарні “Знання” проти її виселення

Частина музикантів і поетів перебувають усередині магазину, де читають свої вірші й виконують пісні, а частина їх стоїть на вулиці під магазином, куди винесена колонка, щоб кияни, що проходять по Хрещатику знали про те, що відбувається, повідомляє сайт “Моє Місто”.

На дверях "Знання" висить лист "Київжитлоексплуатації" до керівництва магазину, у якому йдеться про те, що приміщення має бути звільнене до 10 листопада.

Директор магазину Світлана Вархолова повідомила, що трудовий колектив вже декілька років намагається приватизувати приміщення, щоб зберегти в ньому книгарню. Однак, за її словами міська влада перешкоджає приватизації.

Президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін закликав киян зібрати 1 тис. підписів проти виселення магазину "Знання", щоб запропонувати Київраді зберегти приміщення за книгарнею.

Серед діячів культури, які перебувають у магазині - поети Юрій Покальчук, Андрій Кокотюха, Олександр Лірник, Сергій Пантюк і інші.

Координатор від громадської організації «Опора» у книгарні «Знання» — Назар Матківський,
тел. 8 (063) 628 68 38.

Тел. книгарні: (044) 279 10 45.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.