У 2008 році ядерний мініреактор можна буде поставити вдома

Автор/джерело -  © www.k2kapital.comДата публiкацiї - 25.12.2007 03:05 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4404

Японська компанія Toshiba розробила новий клас ядерних мікрореакторів, який може використовуватися для постачання електроенергією окремих квартирних і офісних приміщень або одноповерхових кварталів.

Новим реактором, який зовні виглядає як циліндр висотою 6,5 метрів і діаметром 2 метри, можуть зацікавитися віддалені ізольовані поселення і общини, малий бізнес, або навіть кондомініуми мешканців, яким набридло миритися зі свавіллям місцевого постачальника енергії і які хочуть власноруч контролювати енергозабезпечення своїх будинків. Toshiba очікує встановити перший ректор в Японії в 2008 році, а в 2009 вийти з новинкою на ринок Європи і Америки.

Як заявляє Toshiba, цей реактор абсолютно надійний, а його робота повністю автоматизована і виключає перегрів. На відміну від традиційних ядерних реакторів новий мікрореактор не використовує стрижні регулювання потужності реактора за допомогою яких ініціюється ядерна реакція. Натомість використовується нова революційна технологія, яка для керування реакцією застосовує резервуари з рідким літієм-6, ізотопом металу, який ефективно поглинає нейтрони. Реактор здатний працювати в повністю автоматичному режимі протягом 40 років. При цьому вартість одного кіловата енергії коштуватиме всього 5 центів, що майже в два рази менше, ніж вартість енергії в електромережі. Таким чином, за грубими підрахунками операційні витрати на реактор в рік становлять близько $87 500 і близько $3,5 млн. за весь час експлуатації.

З одного боку, в Європі, США і Японії знайдеться немало забезпечених людей, які захочуть похвалитися перед друзями власним реактором в підвалі особняка. Проте не все так просто, як про це повідомляє Toshiba. Мікрореактор, що представлений як новинка, називається RAPID-L. Реактор задумувався як джерело енергії для автономної станції на Місяці, і крім 200 кіловат електроенергії він видає 5 мегават теплової енергії, яку теж необхідно утилізувати. Такої кількості тепла вистачить, щоб протягом 40 років обігрівати 200 будинків. Втім, якщо багатій людині захочеться купити такий реактор, вона цілком може використовувати його тепло для обігріву футбольних майданчиків з природним покриттям де-небудь на Чукотці.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.