Подарунок під ялинку. Янукович подарував Тимошенко банкрутство “Нафтогазу”

Автор/джерело -  © УНІАНДата публiкацiї - 2.01.2008 20:51 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4439

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” знаходиться на межі банкрутства.

Про це Тимошенко заявила сьогодні журналістам після завершення зустрічі з головою НАК «Нафтогаз України» Олегом Дубиною.

«НАК «Нафтогаз» - найбільша державна компанія, компанія, котра володіє всією газотранспортною системою України, компанія, що видобуває газ і постачає його населенню, - знаходиться на межі банкрутства. Компанія не має затвердженого балансу газу на 2008 рік, і має таку кредиторсько-дебіторську заборгованість, яка свідчить про те, що фінансове здоров'я компанії не забезпечене», - сказала Тимошенко.

Прем'єр-міністр також назвала неправдивою інформацію про те, що в підземних сховищах накопичено близько 30 млрд. кубічних метрів газу. «НАК «Нафтогаз» у цих газових сховищах має нуль ресурсів, і те, що в них закачане, належить сумнівним комерційним структурам, і невідомо, що з цим газом ці сумнівні комерційні структури робитимуть», - пояснила вона.

Тимошенко також повідомила, що із здивуванням почула інформацію про те, що газові сховища України здані в оренду на 25 років «також сумнівним тіньовим структурам за ціною, в десятки разів нижчою за світову ціну».

Глава уряду не виключила, що за допомогою штучної процедури банкрутства НАК «Нафтогаз України» українську газотранспортну систему планували передати сумнівним компаніям, які «готові були за борги забрати все, що є в державі, для забезпечення постачання і транспортування природного газу».

Тимошенко також повідомила, що 4 найбільші компанії-кредитори НАК «Нафтогаз України» звернулися до уряду із спеціальним листом, в якому висловили занепокоєння у зв'язку з відсутністю в НАК «Нафтогаз України» фінансових коштів для оплати кредиторської заборгованості, а також виклали можливі наслідки цього як для самої компанії і для України як для держави.

Тимошенко підкреслила, що уряд докладе всіх зусиль для проведення фінансового оздоровлення НАК «Нафтогаз України», а також для попередження можливої втрати газотранспортної системи України. «Ми провели переговори з усіма кредиторами і запевнили, що якщо НАК «Нафтогаз України» не зможе оплачувати борги, то держава братиме на себе ці виплати», - підкреслила глава уряду.

За її словами, для збереження компанії уряд готовий здійснити санацію підприємства за рахунок прямих бюджетних асигнувань, а також надати систему необхідних пільг.

Прем'єр Тимошенко повідомила також, що уряд створює спеціальну комісію з надзвичайними повноваженнями для перевірки фінансово-господарської діяльності національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

«У цій ситуації, я думаю винних ті, хто розпочинав з моменту, коли почалися фінансові махінації з посередниками. Ці люди, їх діяльність, їх робота разом з НАК «Нафтогаз» має бути ретельно перевірена», - сказала Тимошенко.

Прем'єр-міністр уточнила, що сьогодні підготує доручення про створення спеціальної урядової комісії, до складу якої планується залучити представників Контрольно-ревізійного управління, Державної податкової адміністрації, Фонду державного майна, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України.

«Необхідно протягом місяця провести таку перевірку, щоб було очевидним, хто довів НАК «Нафтогаз України» до такого стану, які структури і люди стоять за цим», - додала вона.

Тимошенко уточнила, що уряд на засіданні 9 січня ухвалить рішення про створення такої урядової комісії. За її словами, вона має намір особисто контролювати роботу цієї комісії кожні 2-3 дні.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила голові національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Олегу Дубині проаналізувати собівартість видобування природного газу на території України з метою встановлення об'єктивних цін на газ для населення.

«Слід уважним чином проаналізувати собівартість видобування природного газу в Україні, подивитися, які там були накрутки в цій собівартості», - сказала Тимошенко.

Прем'єр-міністр підкреслила, що на основі аналізу собівартості видобутку газу була можливість сформувати для населення України об'єктивні ціни на природний газ.

Як повідомлялося раніше, 13 грудня 2007 року представники компаній, які керують активами кредиторів “Нафтогазу”, заявили про можливе оголошення після 31 грудня 2007 року технічного дефолту компанії НАК у зв'язку з відсутністю фінансового звіту за 2006 рік.

26 грудня 2007 року Тимошенко заявила, що уряд зупинив можливість оголошення банкротом НАК «Нафтогаз України». Вона додала, що уряд зупинив цей процес, передбачивши в проекті бюджету-2008 низку заходів для повернення прибутковості НАК «Нафтогаз України».


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.