У Чорному морі знайшли субмарини Третього Рейху

Автор/джерело -  © Кореспондент.netДата публiкацiї - 4.02.2008 11:42 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4576

Група дослідників на чолі з турецьким фахівцем в сфері морської інженерії Сельджуком Колаєм знайшла на дні Чорного моря три підводні човни, які нацисти вимушені були затопити в кінці Другої світової війни.

Субмарини були виявлені за допомогою ехолотів після вивчення німецьких архівів і опитування колишніх моряків. Дослідники вже зробили декілька занурень до човна U-20, який знаходиться на відстані більше трьох кілометрів на північ від чорноморського побережжя Туреччини на глибині близько 25 метрів. Колай вважає, що виявив також U-23. Вона розташована на глибині більше 50 метрів за п'ять кілометрів від турецького міста Агва, проте погодні умови поки не дозволяють зробити занурення. Воно відкладене до весни.

Учений упевнений, що близький до виявлення точного положення і останньї з трьох субмарин, U-19. Імовірно, вона затонула за п'ять кілометрів від міста Зонгулдак на глибині близько 500 метрів.

Виявлені підводні човни входили до складу 30-ої флотилії, яка складалася з шести субмарин, три з яких були затоплені під час боїв.

У 1941 році, коли Німеччина вторглася на територію Радянського Союзу, нацистське командування прийняло рішення про переправлення 30-ої флотилії в Чорне море для протистояння радянському флоту. У зв'язку з тим, що єдиний морський шлях з Німеччини в Чорне море лежав через протоки Босфор і Дарданелли, які були закриті для німецьких судів через нейтралітет Туреччини, човни були частково розібрані в німецькому порту на Балтійському морі Киль і переправлені каналом, а потім річкою Ельба до Дрездена.

З цього міста субмарини були переправлені на відстань близько 140 кілометрів до міста Інгольштадт, з якого вже по річці Дунай на поромах були спущені вниз за течією до румунського міста Констанца. У Румунії німецькі підводні човни зібрали і спустили на воду.

Коли в 1944 році Румунія вийшла з гітлерівської коаліції, човни опинилися у водах Чорного моря. Капітани субмарин, що не мали баз і можливості повернутися додому, отримали наказ про їх затоплення.

Секретар організації морської археології Британії Майк Уїльямс в інтерв'ю Telegraph заявив, що ця знахідка "має особливе значення", оскільки човни практично не зазнали пошкоджень.

"Ці човни унікальні, тому що тільки вони змогли пережити війну", - додав Уїльямс.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.