Президент знову узявся за МВС і ДАЇ зокрема

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 18.02.2008 19:10 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4679

Президент Ющенко розкритикував роботу МВС за нездатність подолати корупцію та виконувати свою суспільну функцію. Він зажадав від Луценка більш жорсткого ставлення до кадрової політики.

«Я наполягаю, щоб Міністерство внутрішніх справ радикально змінило організацію своєї роботи», – сказав Президент України Віктор Ющенко під час розширеної колегії МВС. Глава держави поставив вимогу міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку безпосередньо зайнятися організацією такої роботи.

У своєму вступному слові Президент гостро розкритикував стиль роботи Міністерства. «Я розчарований тією роботою, яку проводить МВС. Під загрозою сьогодні знаходиться головна місія, яку держава покладала на служби правопорядку – захист національних інтересів, інтересів кожної людини», – наголосив Ющенко.

Зокрема Президент вказав на нездатність МВС подолати корупцію і реалізувати принцип рівності всіх громадян перед законом.

Після інформації, з якою виступив Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк щодо зухвалої поведінки високопосадавців ДАІ на дорозі, Глава держави поставив вимогу начальнику Департаменту Державної автоінспекції, керівникові спецпідрозділу «Кобра» ДДАІ та його заступникові написати заяви про відставку. «Вам ніхто не давав повноважень на таку поведінку», – заявив Віктор Ющенко, додавши, що «це не та політика, з якою я прийшов на пост Президента».

Президент вказав на недостатні зусилля Міністерства в наведенні порядку на дорогах. «Я від вас вимагатиму все зробити, щоб українська дорога була безпечною», – сказав він. На переконання Президента, не всі обласні управління ДАІ ефективно працювали над тим, щоб дорожній рух став безпечнішим.

Віктор Ющенко висловив критику на адресу керівництва ДАІ Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Волинської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей, в яких показник смертності на дорогах за останній місяць мав приріст. «Якщо є приріст, і ви 2 місяці не можете його зупинити, подавайте у відставку, і замість вас прийдуть більш успішні і професійні люди», – нагадав Президент про домовленість за підсумками минулої колегії МВС.

Він зачитав перелік першочергових заходів, що мають бути здійснені для підвищення безпеки на дорогах, зокрема, встановлення дорожніх знаків, світлофорів, огорож тощо. «Чому ці знаки не встановлені? Якщо цього захоче міліція, вони будуть встановлені на третій день. Просто немає порядку. Людське життя не поставлено в ціну», – заявив Президент.

Він підкреслив, що є прихильником жорсткіших правил дорожнього руху, зокрема, щодо водіїв, які сідають за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Президент навів статистику, відповідно до якої кожний четвертий керує автомобілем у такому стані. «Я за жорстке посилення правил дорожнього руху і відповідальності тих, хто їх порушує. Ця боротьба повинна бути безпощадною. Це злочинці, і так не можна ігнорувати цінність людського життя», – сказав Глава держави.

Також системною проблемою ДАІ Глава держави назвав вибірковий підхід до водіїв.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко попросив Президента України Віктора Ющенка не поспішати зі звільненням начальника департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця у зв’язку з тим, що останній докладав максимуму зусиль для покращення безпеки на дорогах України.

Про це він заявив сьогодні під час виступу на колегії МВС України за участю глави держави.

«Я просив би сьогодні прийняти до Коломійця, який місяць займався безпекою на дорогах, дати йому суворе стягнення за службову невідповідальність,… просив би на цьому обмежитись», - сказав Луценко.

Глава МВС підтвердив, що сьогодні вранці йому надійшла доповідна щодо подій, які на колегії згадав голова Верховної Ради Арсеній Яценюк. За словами Луценка, в доповідній, зокрема, вказувалося на необхідності зняття з посад начальника спецпідрозділу ДАІ МВС України «Кобра» і його заступника Кожі.

Також Луценко попросив Президента надати МВС та іншим правоохоронним органам повноваження фіксувати злочини – насамперед посадові – і особисто доводити їх до суду.

«Хто зафіксував злочин, той доводить його до суду», - сказав міністр, зауваживши, що, на його переконання, це «зробить нас партнерами».

У розширеній колегії МВС взяли участь міністр внутрішніх справ також Генеральний прокурор Медведько, в.о. Голови СБУ Наливайченко, Голова Держмитслужби Хорошковський, Голова Держприкордонслужби Литвин, міністр охорони здоров’я Князевич.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.