Під патронатом Черновецького множаться “еліта-центри”

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 28.02.2008 14:59 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4736

Районні адміністрації у столиці аж ніяк не контролюють інвесткомпанії, які ведуть забудову, а відтак - ніхто не гарантований від нових “еліта-центрів”.

Про це заявила журналістам народний депутат Оксана Білозір.

Вона зазначила, що сьогодні в державі склалися такі умови, що громадяни-інвестори можуть сподіватися виключно на добропорядність забудовників, яким довірили свої кошти.

"Ми звернулися до всіх районних адміністрацій міста Києва з проханням надати інформацію про наявність у районі проблем, подібних ситуації з "Еліта-центром", - розповіла Оксана Білозір. - І що шокує: в деяких райдержадміністраціях навіть не знають, що в їхньому районі такі проблеми існують, хоча до нас вже зверталися ошукані інвестори".

"Подібна ситуація і в Київській міській державній адміністрації. Коли ми запитали хто здійснює загальний контроль (в цілому) за ходом будівництва, то отримали відповідь, що цими питаннями ніхто спеціально не займається", – сказала народний депутат.

Депутат також зазначила, що зважаючи на ситуацію, яка склалася, вона направила Голові Київської міської державної адміністрації – меру Києва Леоніду Черновецькому депутатське звернення щодо невідкладного врегулювання питання контролю у сфері житлового будівництва за кошти інвесторів.

Зокрема, Білозір пропонує невідкладно утворити Комісію КМДА (із залученням представників райдержадміністрацій та правоохоронних органів) для контролю за станом будівництва житла у м.Києві та в місячний термін здійснити перевірку усіх об’єктів житлового будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок коштів інвесторів (щодо законності відведення земельної ділянки, погодження проекту, стану будівництва та ін.).

Оксана Білозір також вважає за необхідне сформувати реєстр об’єктів житлового будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок коштів інвесторів, реєстр інвесторів, а також закріпити за кожним об’єктом відповідальних посадових осіб.

"Дійсно, ми маємо серйозну прогалину у законодавстві, яка дозволяє недобросовісним забудовникам обкрадати людей. І поки це питання врегулюється, може пройти немало часу, особливо враховуючи режим роботи Верховної Ради. Але ж влада має і інші механізми захисту прав інвесторів. Навіщо тоді киянам мерія, навіщо районні адміністрації, які не знають навіть, що діється на їх території?", – зазначила Оксана Білозір.

Депутат вважає, що якщо мер Києва не буде вживати заходів щодо контролю над ходом будівництва житла, яке будується за кошти інвесторів, то саме на нього має бути покладена персональна відповідальність за подальші кризові явища, які можуть виникнути.

А поки, народний депутат України Оксана Білозір закликає киян, які інвестували кошти у будівництво житла, бути пильними та постійно контролювати хід будівництва.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.