Холодна війна-2. Держдума починає битву за Севастополь

Автор/джерело -  © Кореспондент.netДата публiкацiї - 26.05.2008 14:47 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5167

У Москві переконані, що ЧФ РФ знаходитиметься в Україні довічно. І взагалі - “Севастополь город слави російських моряків” - навагоміший правовий аргумент російських політиків.

Голова Ради Федерації РФ Сергій Миронов не виключає, що Росія може поставити питання про повернення Севастополя. Росіяни не розуміють, чому місто російської військової слави знаходиться на території іншої держави.

Коментуючи журналістам заяви Президента України про те, що до 2017 року Чорноморський флот РФ має залишити Севастополь, Миронов заявив, що сьогодні доручить профільним комітетам Ради Федерації "подумати про доцільність підготовки законопроекту стосовно Чорноморському флоту РФ".

На думку Миронова, є деякі аспекти в цьому питанні, які вимагають правого регулювання російським законодавством усього комплексу питань, пов'язаних із Чорноморським військово-морським флотом.

Разом з тим, за словами Миронова, поки мова не йтиме про статус Севастополя.

Голова Ради Федерації нагадав, що до 2017 р. у РФ є всі правові підстави знаходження там російського флоту, і сьогодні подібні розмови є передчасними.

Миронов не сумнівається, що подібні заяви Президента України сприяють тому, що у населення РФ виникає питання, "на якій підставі Севастополь - місто російської військової слави - знаходиться на території чужої держави".

Він вважає, що треба уважно вивчити це питання.

"Ми теж ставитимемо питання, перш за все перед собою, а буде потрібно, і перед керівництвом України", - зазначив голова Ради Федерації.

Нагадаємо, в травні 2008 року Президент України Віктор Ющенко доручив уряду країни в підготувати закон, який передбачає виведення Чорноморського флоту РФ на українській території після 2017 року.

За діючими російсько-українськими угодами, Чорноморський флот РФ може базуватися на українській території до 2017 р.

Офіційний Київ неодноразово заявляв, що цей термін продовжуватися не буде.

Як повідомлялося, 11 травня, виступаючи у Севастополі на концерті з нагоди 225-ї річниці заснування ЧФ РФ, мер столиці РФ Москви Юрій Лужков заявив, що питання про Севастополь «залишилося невирішеним» і місто слід повернути Росії. Як наслідок СБУ заборонила Лужкову в’їзд на територію України.

Нагадаємо, більшість росіян упевнені, що Севастополь історично має належати Росії. Такі настрої виявили соціологи під час проведеного наприкінці минулого тижня всеросійського опитування.

Від “Аратти”: місцями слави віськових російської імперії, а не Російської Федерації, є також Шипка, Альпи, Синоп тощо...

Дивно, і чому це у Москві ще не додумалися висунути територіальні претензії усім державам, які пов'язані із військовою славою Російської Імперії? Якщо б реалізувати цей перспективний задум, то мабуть "зємля російська" приросла б не тільки Севастополем, чи Кримом, із їхніми проблемами, а й процвітаючими регіонами Європи, можна сказати, європейскою здравницею.

А нам доводиться відзначити, що політ фантазії у російських керманичів - примітивний. Пам'ятаєте у Ільфа і Петрова: "Шура, скільки вам треба для повного щастя?"...


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.