Балога закликає не вірити очам і вухам

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 27.05.2008 19:17 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5182

Сьогоднішні заяви лідера руху «Народна самооборона» Юрія Луценка викликають насамперед глибоку стурбованість щодо душевної рівноваги та тверезого розуміння цим діячем нинішніх реалій політичного життя країни.

Так прокоментував останні висловлювання Ю.Луценка Глава Секретаріату Президента Віктор Балога.

«Журналістів запросили на прес-конференцію міністра внутрішніх справ, але насправді перед ними виступила людина, яка привела блок «Наша Україна – Народна Самооборона» до сенсаційної поразки на позачергових виборах у Києві. Тому поява Луценка перед пресою була цілком очікуваною і переслідувала єдину мету – оголосити ЗМІ імена винних у прогнозованому провалі виборчої кампанії «НУ – НС». Звісно, прізвища номера 1 у списку блоку, ймовірно, через його скромність, названо не було».

Балога категорично відкинув закиди на адресу Президента у намірах зруйнувати демократичну більшість у Верховній Раді та назвав їх продуктом неспокійних фантазій Луценка. Керівник Секретаріату нагадав про значні особисті зусилля, які свого часу Глава держави доклав для об'єднання демократичних сил перед позачерговими парламентськими виборами. Саме у присутності Президента лідери партій, що утворили «НУ – НС», скріпили своїми підписами зобов'язання перетворити блок на потужну політичну силу. Ця публічна обіцянка забута, а оголошені раніше причини її невиконання - просто сміховинні. З огляду на це очевидною неправдою є заяви Луценка про наміри Банкової руйнувати ту конфігурацію демократичних сил, яка склалася на сьогодні.

Як повідомив керівник Секретаріату, саме він наполягав на тому, щоб Луценко очолив список блоку «Наша Україна – Народна самооборона» на виборах до Верховної Ради. За словами Балоги, він вважав лідера «НС» перспективним, вольовим політиком і щиро вірив у те, що Ю.Луценко додасть сили й авторитету «НУ – НС». Така пропозиція викликала нерозуміння та несприйняття партнерів по блоку, які не хотіли бачити першим номером у списку Луценка. «Президент дослухався до аргументів на користь лідерства Луценка. Зрозуміло, що мої стосунки з багатьма впливовими політиками з демократичного табору на деякий час зіпсувалися. Зрештою, результати голосування показали, що з Луценком на чолі списку «НУ – НС» більше втратив, ніж надбав. Вибори у Києві лише закріпили цю тенденцію».

Глава Секретаріату спростував тезу про існування так званого «плану Балоги – Колесникова» щодо переформатування парламентської коаліції. Він зазначив, що для посилення гучності цієї заяви її автор міг би додати до списку розробників плану ще й прізвище відомого політичного комбінатора Медведчука, диктаторів минулого століття чи африканських людожерів. «На жаль, екс-керівник Адміністрації Л.Кучми вже уклав контракт на роботу з БЮТ, диктатори давно в могилі, а канібали з Африки далеко. Тому вкотре всі проблеми в цьому світі приписали Балозі».

Керівник президентського Секретаріату наголосив, що кримінальні справи проти Луценка та його нинішнього партнера по «Народній самообороні» Д.Жванії не мають ані найменшого політичного підґрунтя. В.Балога звернув увагу, що поки фігуранти цих справ нічого не спростували по суті тих діянь, які розслідуються Генеральною прокуратурою. Натомість лунають заяви про «політичні переслідування» та «замовний характер», які вже давно набили оскому навіть у легковірних людей. Водночас Луценко як міністр внутрішніх справ мав би утриматися від подібних висловлювань і піти назустріч слідству, щоб суд міг об'єктивно встановити істину. Врешті-решт, менше року тому на кожному мітингу він запевняв людей у тому, що «закон – один для всіх».

Балога вважає, що час галасливих прокламацій вже минає. Увага ЗМІ до сьогоднішніх висловлювань лідера «Народної самооборони» викликана не його персоною, не спробами бодай мінімально довести обґрунтованість своїх закидів, а тільки згадуванням Президента. «Це вельми брудний прийом. Використання імені В.Ющенка для посилення гучності своїх словесних потоків – це звичайне шахрайство», – підкреслив Глава Секретаріату.

Замість післямови. Поставте себе на місце Віктора Балоги. І що б ви сказали на його місці? Покаялися б публічно?


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.