Президент Ющенко відкрив автозбиральний завод

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 20.06.2008 14:05 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5297

Перебуваючи з робочою поїздкою в Черкаській області, Глава держави взяв участь у відкритті автомобільного заводу корпорації “Богдан”.

У церемонії взяли участь президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук, директор «Автомобільного заводу «Богдан» Ігор Ференц, директор з експорту компанії «Хюндай» Вон Ши Чан, віце-президент компанії «АВТОВАЗ» (Росія) Владислав Матус, голова Наглядової ради НБУ Петро Порошенко, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко, черкаській міській голова Сергій Одарич, повідомила прес-служба.

«Вперше в Україні за останні 50 років після введення в експлуатацію ЗАЗу ми присутні на запуску першого національного автомобілебудівного заводу. Це – непересічна подія», – сказав Президент України Віктор Ющенко. Він зазначив, що потужності заводу становитимуть 120 – 150 тисяч авто на рік. Завод створює 4 тисячі нових робочих місць, які оплачуватимуться вище, ніж середня в Черкасах зарплатня. Також буде створено відповідну інфраструктуру.

«Цього б не було, якби не було унікальної команди, команди «Богдану». Я хочу сказати, що пишаюся людьми, здатними за такий короткий термін сформулювати національну ідею, знайти партнерів, у тому числі – за кордоном, і разом реалізувати цей унікальний для України проект», – сказав Президент.

Глава держави висловив переконання, що Україна, яка завжди була серед держав із розвиненим автомобілебудуванням, просуватиметься до створення власного автомобіля. «Я переконаний, що сьогодні ми є свідками того, як починає народжуватися перше українське авто. Ми прийдемо до власної марки, до власної комплектації. У мене в цьому немає сумніву», – наголосив Ющенко.

Президент зазначив, що створення нового заводу демонструє інвестиційну привабливість української економіки і важливість створення сприятливих умов для залучення інвестицій. «Такого роду інвестиційний приклад свідчить про те, як важливо дорожити і утримувати власне інвестиційне поле, здорову макроекономічну культуру», – сказав Глава держави.

Президент України привітав усіх присутніх із цією подією і побажав новому заводу успішного подальшого розвитку.

Після виступу Віктор Ющенко вручив ключі від автомобіля багатодітній родині Таланенків (Кам`янський район Черкаська область), яка створила дитячий будинок сімейного типу.

Президент оглянув цехи логістики, зварки, збірки та фарбування автомобілів.

Довідка: Корпорація «Богдан» створена у лютому 2005 року з метою реалізації масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва автотранспортних засобів різних типів. На сьогодні до її складу входять 20 компаній, серед яких: «Автомобільний завод «Богдан» (колишній Луцький автомобільний завод), «Хюндай Моторс Україна» та інші.

20 червня 2008 року Корпорація «Богдан» ввела в експлуатацію новий автомобільний завод в Черкасах потужністю 120-150 тис. легкових автомобілів на рік. Інвестиції Корпорації в будівництво нового автозаводу перевищують 330 млн. доларів США.

ВАТ «Автомобільний завод «Богдан» у Черкасах випускатиме дві моделі легкових автомобілів LADA (2110, 2111) та три моделі автомобілів Hyundai (Tucson, Elantra та Accent).


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.