БЮТ офіційно підтвердив, що нардепа-перебіжчика виключено

Автор/джерело -  © УНІАНДата публiкацiї - 1.07.2008 15:50 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5344

У члена фракції БЮТ у Верховній Раді Ігоря Рибакова сьогодні немає підстав вважати себе народним депутатом.

Про це заявив на прес-конференції народний депутат Віктор Швець (фракція БЮТ).

Таким чином Швець озвучив офіційну позицію БЮТ щодо рішення Конституційного Суду України, яким, зокрема, визнано неконституційними положення ч. 5, 6 ст. 13 Закону України «Про статус народного депутата України» щодо права народного депутата вільно виходити зі складу фракції або не входити до жодної із зареєстрованих депутатських фракцій. Депутат зазначив, що, “за логікою”, після цього рішення КС неможливим є також і індивідуальний вихід депутатів з парламентської коаліції, і такі дії депутата, відповідно, мають наслідком позбавлення його депутатських повноважень.

Швець підкреслив, що, таким чином, нещодавній демарш двох депутатів із БЮТ і “Нашої України – Народної самооборони” є “нікчемним фактом”, який не має правових наслідків і коаліція продовжує існувати.

Щодо подальшої долі депутата Рибакова, який написав заяву про індивідуальний вихід із коаліції, Швець сказав, що після рішення КС вищий керівний орган блоку має повне право ухвалити рішення про позбавлення його депутатських повноважень.

Відповідаючи на запитання, чи може Швець офіційно підтвердити, що вчора на міжпартійному з’їзді БЮТ Рибакова вже позбавили повноважень, депутат відповів, що такий з’їзд дійсно вчора відбувся, однак усі рішення, які були на ньому ухвалені, після остаточного редагування найближчим часом будуть оприлюднені або лідером БЮТ Юлією Тимошенко, або прес-службою блоку. Швець зазначив, що може тільки заявити, що “у Рибакова сьогодні немає підстав вважати себе народним депутатом”.

У СП не погодилися із позицією БЮТ.

Заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук заявляє про відсутність правових підстав для позбавлення депутатських повноважень народного депутата від фракції БЮТ Ігоря Рибакова.

Про це Ставнійчук сказала сьогодні на брифінгу.

«Підстави для прийняття рішення про дострокове припинення повноважень депутата Рибакова на сьогодні відсутні», - зазначила Ставнійчук.

Вона наголосила, що з правової точки зору правовий статус фракції і правовий статус коаліції є різними. За її словами, позбавити повноважень депутата можна в разі не входження до фракції політичної сили, або виходу з фракції.

При цьому вона нагадала, що депутат Рибаков написав заяву про вихід з коаліції.

«Якби Рибаков написав заяву про вихід з депутатської фракції, то безперечно, тоді у БЮТ і відповідно у фракції і відповідно у з’їзду виникло б абсолютне право прийняти рішення про дострокове припинення його повноважень», - сказала Ставнійчук.

Від “Аратти”: Ми не будемо сперечатися із відомими правниками, проте, звертаємо вашу у вагу на одну обставину, яка залишилася поза увагою у цій суперечці.

Відповідно чинному законодавству, громадянин України може стати народним депутатом виключно у випадку, якщо його внесено у партійний список партії(блоку), який формується і затверджується з'їздом цієї політичної сили. Перебування у списку та затвердження його з'їздом - є обов'язковою умовою обрання.

З'їзд партії(блоку) може виключити будь-кого із списку, який ним сформовано. Це - виключне право з'їзду політичної сили, яка формує список.

Ніде не існує норми, яка б визначала, що із моменту обрання нардепів політична сила позбавляється права на перегляд списків, сформованих до парламенту, тобто права виключати із нього будь-кого. Відтак, це може стосуватися як кандидатів у народні депутати, так і списку фракції партії(блоку), яка перемогла на виборах.

Отже, закон про статус народних депутатів, який ухвалювався ще за змішаної виборчої системи, не відкореговано, відповідно до діючої пропорційної системи. Тому, й в ньому відсутні норми, які б врегульовували взаємини вищого керівного органу політичної сили та його висуванцями-парламентарями.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.