У Миколаєві знайшли давньогрецьке поселення

Автор/джерело -  © ICTV



Дата публiкацiї - 1.07.2008 17:00 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5346

Археологи знайшли фрагменти давньогрецьких керамічних труб на території суднобудівного заводу.

Тут будівельники, які копали котлован під нове будівництво, помітили уламки амфор. Розкопки підтвердили: у четвертому столітті до нашої ери на цьому місці було добре укріплене урбанізоване давньогрецьке поселення.

Миколаївському водопроводу не сто років, а дві тисячі. Фрагмент античного водопроводу археологи розкопали на території найстарішого суднобудівного заводу Миколаєва. Глиняну трубу, попри те, що їй понад дві з половиною тисячі років, можна використовувати й нині.

Вона є такою ж, як і фрагмент ольвійського водогону, що вже є у фондах краєзнавчого музею міста. Його використовували як доказ того, що давньогрецьке місто-поліс Ольвія було єдиним цивілізованим поселенням того часу.

Іван Снитко, науковий співробітник Інспекції з охорони пам’яток: "Вона практично аналогічна тій трубі, яка була знайдена на заводі ім. 61 коммунара. Судячи з результатів тесту, це виробр південно-причорноморських давньогрецьких міст, таких як Гераклея или Синоп 4-3 століття до н.е.".

Розкопки розпочали після того, як будівельники побачили уламки давньогрецьких амфор. За попередніми висновками, на цьому місці понад дві тисячі років тому було не дике поле зі скіфами-кочівниками, а урбанізоване городище. Перші карти Миколаєва кінця вісімнадцятого століття свідчать: тут був стратегічний пункт на торговельному шляху з моря до скіфів.

Іван Снитко, науковий співробітник Інспекції з охорони пам’яток: "Цілком ймовірно, що в той час існувало два торговых митних пости. Ольвія контролювала посереднцьку торгівлю між Грецією та Скіфією. Таке ж митне призначення, урбанізований форт, могло мати й поселення на території заводу імені 61 коммунара".

Можливо, саме тому понад дві сотні років тому це місце обрали для першої корабельні Миколаєва. Вивчення городища могло б підтвердити гіпотезу археологів, але фінансування розкопок відсутнє. Проте рештки поселення та античного водогону знаходяться під асфальтом, а тому - надійно захищені.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.