Свистопляска навколо хліба. У столиці - космічний совок

Автор/джерело -  © УНІАНДата публiкацiї - 1.07.2008 22:53 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5349

Київська міська державна адміністрація планує запровадження цільових соціальних хлібних карток для киян.

Російський передовий досвід - хлібна картка зразка 2008 року, впроваджена у станиці Новоселицькій Ставропільського краю.

Як повідомили у прес-службі КМДА, про це повідомив начальник Головного управління з питань цінової політики Василь Яструбинський.

Він підкреслив, що в місті Києві ціни на хліб встановлені два роки тому. «За цей час в нашій країні відбулося дуже багато змін, зокрема – в економічному житті країни. Перше: суттєво зросла заробітна плата. В місті Києві вона за два роки збільшилась майже вдвічі. Крім того, за цей час суттєво зросли ціни на енергоносії, на деякі інші продукти харчування, які використовуються при виробництві хліба. Це й олія, і цукор, і дріжджі. За цей час в цілому по країні, крім міста Києва, усі обласні центри змінювали ціни на хліб кілька разів», - заявив Яструбинський.

Він також зазначив: якщо на сьогоднішній день взяти ціну українського хліба, який в Києві коштує 1,82 грн., то його максимальна ціна по країні становить 3,30, а якщо брати батон (у Києві його ціна – 1 гривня 40 копійок), то максимальна ціна по країні вже становить 2,75.

«Ми вирахуємо цільові групи і надамо адресну допомогу. Такий механізм компенсації коштів для киян здається досить вдалим», - зазначив Яструбинський.

За його словами, «ціна на хліб може буди збільшена лише після запровадження соціальної картки. Міська влада зробить усе можливе, щоб ця соціальна картка була запроваджена протягом поточного місяця».

Він пояснив, що під цю програму потраплять ті кияни, які мають мінімальні доходи, вони вираховуються на підставі інформації головного управління соціального захисту, пенсійних фондів та інших джерел. Так буде визначений рівень, після якого кияни матимуть право на отримання соціальної допомоги.

Від “Аратти”: різноманітні пільги, допомоги, розподільники - це приниження гідності адекватної людини, симптоми рафінованого совка. Бо в усьому нормальному світі влада існує не для того, аби красти у суспільства і принижувати гідність людини, а для того, щоб громадянину жилося комфортніше.

І найбільшою пільгою, яку влада може надати громадянинові - це створити такі умови, аби він, громадянин, міг заробити чесною працею стільки, щоб задовольнити всі свої потреби, вільно, без будь-яких розподільників, карток, талонів, тобто втручання чиновників.

А приватний бізнес - це зайняття певною діяльністю із метою отримання прибутку. Невже цього не чули акціонери-засновники Київхліба, тобто не комунального й недержавного підприємства? Або не знали, що на цей вид діяльності розповсюджується регуляторна фукція держави на ціноутворення?

Не тільки чули, а й знають. Проте, вочевидь, вони не можуть у силу совковсті, уторопати, що збиковий бізнес або закривається, або продається. І якби ця умова виконувалася, напевно б на їхнє місце прийшли інші, хто б міг впоратися краще.

І не треба обливатися крокодилячими сльозами, що нібито столиця залишиться без хліба! Не залишиться. А від втрати чергової совкової команди невдах - кияни тільки виіграють.

Чи простіше, як у Росії, босатися у совковій багнюці?


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.