Війна у Грузії. Бандформування Абхазії розпочали наступ на грузинські війська

Автор/джерело -  © Аратта-УкраїнаДата публiкацiї - 12.08.2008 13:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5568

Сьогодні вранці озброєні Росією бандформування самопроголошеної Абхазії почали операцію по витісненню грузинських озброєних формувань із зони Кодорського ущелини.

Чеченські карателі із батальйонів “Схід” і “Захід” ГРУ МО РФ беруть участь у бойових діях на боці Абхазії

Напередодні глава МЗС самопроголошеної республіки Сергій Шамба повідомив РІА Новості по телефону, що Абхазія готова надати мирному населенню можливість покинути територію верхньої частини Кодорського ущелини, де вона проводить операцію по витісненню грузинських військових, і гарантує людям безпеку. Грузинським урядовіим військам також було пред’явлено ультиматум - негайно скласти зброю. Військові ультиматум бандформувань проігнорували.

У свою чергу постпред РФ при НАТО Дмитро Рогозін сказав в понеділок в ефірі телеканалу "Вести 24", що повторення південноосетинського сценарію в Абхазії не буде.

Наступ озброєних бандформувань кримінального анклаву проти урядових військ муверенної держави Грузія підтримують, за повідоленнями російських інормагенцій, щонайменше 9000 російських спецназівців повітряно-десантних військ, 350 одиниць бронетехніки, авіація РФ, які були введені з території Росії напередодні. У бойових діях ьеруть участь карателі чеченського спецназу ГРУ МО РФ. Їм протистоять 3000 грузинських віськових.

Як повідомляють інформагенції, наразі абхазькі банформування за підтримки російських військ просунулися на 12 кілометрів на теоиторію, контрольвану армією Грузії.

Як повідомлялося раніше, в неділю прикордонних з Грузією районах Абхазії - другої невизнаної республіки на грузинській території, у якої з Південною Осетією є домовленість про взаємну допомогу у разі військових конфліктів, введено військове положення.

Фотодокумент. Чеченські карателі поветаються після зачистки опорного пункту грузинських військ.

Після розвалу СРСР Абхазія, що входила до складу Грузинської РСР, заявила про свою незалежність. Грузія в серпні 1992 року ввела війська до Абхазії, але зустріла там озброєний опір. На боці повстанців виступили війська РФ, які були там розквартировані. Озброєний конфлікт, що привів до втрати Грузією контролю над Абхазією, завершився 30 серпня 1993 року. З тих пір Абхазія, яка перетворилася у проросійський кримінальний анклав, домагається визнання своєї незалежності, яку поки не визнала жодна з держав світу. Тбілісі розглядає Абхазію як частину своєї країни і пропонує їй широку автономію у складі Грузії.

Мир в зоні грузино-абхазського конфлікту підтримують Колективні сили по підтримці миру СНД, укомплектовані російськими військовослужбовцями. Переговори по врегулюванню конфлікту перервані в 2006 році. Восени цього року, відповідно рішення ООН, миротворчій мадндат так званого контингенту СНД буде припинено.

За матеріалами РІА Новості, Lenta.ru, ІТАР-ТАСС


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.