Натхненна агресією у Грузії, Москва узялася за Молдову

Автор/джерело -  © BBC



Дата публiкацiї - 25.08.2008 15:43 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5650

Президент Росії Дмитро Медвєдєв назвав події в Південній Осетії серйозним попередженням для решти регіонів з “замороженими конфліктами”.

Про це він заявив на зустрічі з президентом Молдови Володимиром Вороніним, яка пройшла в Сочі. "Події в Південній Осетії показали, наскільки небезпечним може бути конфліктний потенціал, який міститься в деяких заморожених конфліктах", - сказав Медвєдєв.

Президент Молдови завірив, що не допустить, щоб ситуація в Придністров'ї вилилася в озброєний конфлікт.

"Слава богу, з 2001 року, як я став керівником, у нас вистачило витримки не допустити ніякого загострення, хоча заморожений конфлікт і сплячий конфлікт - це вулкан, який ми не знаємо, коли почне вивергатися", - підкреслив Воронін.

Росія як посередник

Переговори по придністровському врегулюванню у форматі "5+2" (Молдова, Придністров'я, ОБСЄ, Росія, Україна, а також спостерігачі від ЄС і США) були перервані в кінці лютого 2006 року. Відновити діалог між Кишиневом і Тирасполем вдалося через два роки.

У квітні 2008 відбулася перша, після семирічної перерви, зустріч Вороніна і глави невизнаної республіки Ігоря Смирнова, на якій вони домовилися відновити регулярні контакти і переговорний процес. Проте вже в травні і Воронін, і Смирнов висловили стурбованість тим, що очікуваного прориву на переговорах поки не відбулося.

На зустрічі з Вороніним Медвєдєв висловив упевненість в швидкому вирішенні придністровського конфлікту.

"Резонно обговорити придністровську проблему вже сьогодні, я бачу непогані шанси її врегулювати", - сказав президент Росії.

Наразі стало відомо, що зараз з візитом в Москві знаходиться і Ігор Смирнов. З ким він зустрічатиметься, поки не зрозуміло. Його офіційні переговори з Медвєдєвим заплановані на вересень.

Від “Аратти”: Не можна не помітити зростаючу зацікавленість Москви у Придністров'ї, де, як відомо, знаходиться контингент російських "миротворців".

Якщо подивитися на подію крізь призму потенційної агресії проти України, то стає очевидним, що Москва бачить "вирішення" конфліктної ситуації у Придністров'ї виключно, як забезпечення вигідного плацдарму для накопичення військ на стратегічному напрямку. І тут без лояльності комуніста Вороніна аж ніяк не обійтися. Тим більше зараз, після наочної демонстрації сили у Грузії, навряд чи Кишинев піде на несанкціоноване загострення із Москвою.

Отже, так чи інакше, Україні треба чекати не тільки "легалізації" статуса російського "миротворчого" війська у Придністров'ї, а й його нарощування. Зрозуміло, під приводом недопущення загострення збройного конфлікту. За сценарієм, який ми дуже скоро побачимо наочно.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.