Демократія і правопорядок. Прокуратура заходилася виконувати вказівки клерків гаранта

Автор/джерело -  © УНІАНДата публiкацiї - 12.10.2008 19:22 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5908

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу стосовно судді Окружного адміністративного суду столиці, який своїм рішенням зупинив виконання указу Президента України про розпуск Верхлвної Ради і призначення дострокових парламентських виборів.

Про це сьогодні журналістам повідомив прокурор міста Києва Євген Блажівський.

За його словами, кримінальну справу порушено у зв’язку з винесенням суддею Володимиром Келебердою завідомо неправдивої ухвали для забезпечення позову БЮТ.

Кримінальну справу порушено за ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося раніше, заступник глави Секретаріату Президента - уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Ігор Пукшин заявив сьогодні, 12 жовнтя, що учасники блокування Указу про позачергові вибори мають понести кримінальну відповідальність.

Зокрема, за словами Пукшина, це суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда, який 10 жовтня виніс ухвалу про забезпечення позову БЮТ, якою зупинено дію Указу.

Також, зауважив він, це народні депутати від БЮТ, які знаходяться в Апеляційному адмінсуді і перешкоджають розгляду апеляційної скарги на ухвалу та своїми діями чинять тиск на суд.

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом втручання групи осіб, серед яких були народні депутати України, у діяльність Апеляційного адміністративного суду Києва та за фактом хуліганських дій.

Від “Аратти”: як ми всі переконалися, висловлювання клерка із СП були сприйняті посадовими особами прокуратури як керівна вказівка до дії, в результаті чого - практично миттєво було порушено кримінальні справи.

При чому - як ми бачимо, з вельми сумнівною правовою аргументацією. Оскільки, як виявляється із дій посадовців виконавчої влади, факт оскардження в суді дій Президента - злочин, а присутність у приміщенні суду позивачів - теж кваліфіковано, як хуліганство (хоча те, що приміщення суду є громадським місцем - ми, не без здивування, узнали від прокурора).

І саме для панів із СП та їхніх подєльніков із прокуратури, на всяк випадок, нагадуємо дещо із чинного КК України:

Стаття 372. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності

1. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором чи іншою уповноваженою на те законом особою - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.