У Москві продовжують твердити про міфічні $400

Автор/джерело -  © УНІАНДата публiкацiї - 1.12.2008 14:13 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6193

Перебої в Україні з обміном гривні на долари - не привід для відстрочки виплати боргу “Газпрому” за поставлений газ.

Про це заявив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов в ефірі програми «Вести» телеканалу "Росія".

Так він прокоментував сьогоднішню заяву глави правління НАК «Нафтогазу України» Олега Дубини щодо проблем, які виникли в української сторони з переведенням наявних коштів в гривнях в долари для виплат «Газпрому» поточної заборгованості за поставки російського газу.

«А кому тепер легко?» - підкреслив Купріянов, нагадавши, що «Газпром» направив до Києва пропозицію зробити передоплату за транзит російського газу наступного року. Ці кошти, пояснив Купріянов, зрозуміло, обчислюються в доларах.

За його словами, «Газпром» вже одержав першу частину українського боргу за поставки газу, якщо у понеділок Україна погасить заборгованість за вересень і частину жовтня, у вівторок почнуться переговори з нею про подальшу співпрацю.

«Перші платежі ми вже бачимо, поки це не вся сума, про яку ми домовлялися. Ми розраховуємо, що 1 грудня, як було домовлено, ми одержимо борги за вересень, одержимо частину жовтня, і другого числа ми зможемо почати переговори про подальшу співпрацю», - сказав Купріянов.

У випадку, якщо Україна погасить до 1 січня 2009 року заборгованість в повному об`ємі, "Газпром" зможе "перейти на прямі довгострокові контракти з "Нафтогазом України", і ми на це розраховуємо", повідомив офіційний представник «Газпрому».

"Треба зазначити, що «Газпром» пропонує українським колегам допомогу: ми готові зробити передоплату за транзит газу через територію України за майбутній період, це могло б бути істотною підмогою в погашенні боргу", - заявив Купріянов.

Проте, газовий монополіст як і раніше не збирається знижувати ціну спеціально для українських сусідів.

"До тих пір, поки не буде погашена заборгованість, єдина ціна за газ, про яку ми можемо говорити, - це ціна, що відповідає європейській - близько 400 доларів. Ми вбачаємо своє завдання в тому, щоб всі проблемні питання з українськими колегами врегулювати до Нового року", - підкреслив Купріянов.

Від “Аратти”: як послухати російських газпрмівців, то найбільший й найлютішій їхній ворог - виключно українські споживачі. Вони, підступні українці, або крадуть, або хронічно не розраховуться. І це, власне, й є матеріальне відображення російського розуміння дружби із братнім українським народом.

Нібито в самій Росії із взаєморозрахунками все горазд. Проте, навіть не у тому справа. Справа у тому, що наразі діє схема розрахунків за фактом споживання. І, власне затримка проплати 1-2 місяці не вважається боргом. Це, якщо із ринку не потрібно прибрати посередників із, м'яко кажучи, сумнівною репутацією. А прибирати, очевидно - бажання немає, бо грошики, без сумніву, оминають російську державну кишеню, осідаючи у чиновницьких.

Та й під цю музику, можна з України двічі зідрати "борг" за одне й те ж. Або взагалі, невідомо за що. Осболиво взимку.

І виставити $400 за тисячу кубів, назвавши їх європейською ціною. Хоча нині у Європі таких цін просто не існує - бо нафта подешевшала більш, ніж вдвічі.

Та хіба на це зважають? Монополіст, яким стала Росія завдяки Кучмі і Януковичу, він на те й монополіст, аби ставити умову: або я правий, або у тебе - будуть проблеми.

Проте, українська влада повадить себе зовсім неадекватно, борсаючисть у тому всьому. Ви, чули, наприклад, аби компетентні органи зацікавилися: із якого такого дива Кучма і Янукович підписували документи, які нанесли суттєвої шкоди українській державі? Ми - не чули. Хоча підозрюємо, що у цих осіб був цілком реальний матеріальний інтерес.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.