Після нас - хоч Потоп. НБУ за місяць вкачав у банки більше 40 мільярдів інфляційної гривні

Автор/джерело -  © РБК-УкраїнаДата публiкацiї - 18.12.2008 17:44 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6334

Нацбанк в жовтні-листопаді 2008 р. здійснив емісію національної валюти на 40,275 млрд. грн. Банки миттєво почали конвертацію у тверду валюту.

Про це журналістів повідомила сьогодні прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, пославшись на дані уряду.

За її словами, вказані кошти повинні були бути направлені на покриття касових розривів, що виникли внаслідок масового вилучення депозитів вкладниками комерційних банків.

Замість цього, за словами Тимошенко, ці кошти прямували на закупівлю іноземної валюти, перш за все - долара - рядом комерційних банків, які отримали основну суму з цих коштів. Як приклад Тимошенко назвала "Надрабанк", який отримав від НБУ 7,1 млрд. грн. Разом з тим державний "Укрексімбанк" отримав всього коло 1 млрд. грн.

"Це показує, що кошти не прямували на кредитування реального сектора економіки, а на спекулятивні операції. Я втомилася чути на зустрічах від банкірів, що за рефінансування в НБУ від них вимагають відкат, а простіше кажучи, хабар у розмірі 3-7% від суми рефінансування.

"Надрабанк" і ряд інших банків, причетних до цієї схеми, скуповували у Нацбанку долари по курсу на 1-2 грн. нижче, ніж був на ринку і тепер вони чекають, щоб обрушити курс долара, скуповує гривню, коли вона стане найбільш дешевою. На цьому тільки "Надрабанк" покладе в кишеню 0,5 млрд дол. Це кримінальний злочин, за який винуватці повинні нести відповідальність. За цим коштує адміністрація Президента", - заявила Тимошенко.

Тимошенко зазначила, що НБУ умисно, з метою помсти урядові відмовився виконувати планові показники покриття дефіциту держбюджету.

Нацбанк купив облігації внутрішньої державної позики на 600 млн грн замість планованих 600 млрд грн. Вона уточнила, що ОВДП були випущені Мінфіном для покриття планового бюджетного дефіциту в 2008 р.

Тимошенко також повідомила, що раніше у неї відбулася телефонна розмова з головою НБУ Володимиром Стельмахом і його першим заступником Анатолієм Шаповаловим.

"Я повідомила про свій намір оприлюднити факти про їх публічні спекуляції у випадку, якщо вони не повернуть курс на місце. У відповідь я почула, що у такому разі, Кабмін не отримає від Нацбанку ані копійки", - сказала прем'єр-міністр.

Уряд вважає економічно обґрунтованим курс 6,57 грн/дол. "Такі наші розрахунки. Курс 10 до 1 грн за дол. робить неможливим продаж імпортного газу на внутрішньому ринку, закупівлю ядерного палива, а також залучення валютних кредитів. Зокрема на квартири, які були узяті людьми під заставу", - заявила Тимошенко.

На її думку, у зв'язку з тим, що нинішній валютний курс є спекулятивним, "нове керівництво НБУ зможе повернути курс на місце абсолютно професійно".


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2019.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.