НЛО над Чорногорою сфотографувала археологічна експедиція

Автор/джерело -  © Вікторія ЦИМБАЛІСТА, “Газета по-українськи”



Дата публiкацiї - 7.02.2009 20:15 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6652

Над гірським хребтом Чорногора у Карпатах у липні минулого року археологи бачили об’єкт невстановленого походження.

Над гірським хребтом Чорногора у Карпатах у липні минулого року археологи бачили об’єкт невстановленого походження (фото: Богдан Томенчук)

Улітку після липневої повені експедиція Прикарпатського національного університету проводила дослідження у Карпатах. Археологи сходили на Чорногорський хребет.
— Шукали петрогліфи (старовинні написи на камінні. — ”ГПУ”). Після повені їх можна було легше розгледіти, — розповідає 58-річний археолог Богдан Томенчук. Він 20 років керує галицькою експедицією.

— Дослідження проводили неподалік села Дземброня у Верховинському районі, біля гори Піп Іван, на висоті понад 2 тисячі метрів над рівнем моря. Я мав біля себе звичайний цифровий фотоапарат. Знімав по обіді. Коли переглядав фотографії через два місяці, побачив на одній якийсь об’єкт. Спочатку подумав: може, якась помарка на знімку. Але взявся наближувати, тоді стало добре видно, що це не дефект. На птаха не схоже, на літак — тим більше.

Чоловік проконсультувався з професійними фотографами. Ті пояснили: це не дефект зйомки, бо фотоапарат знімав автоматично, а на інших відбитках такого зображення немає.

Селяни Дземброні говорять, що на Чорногорі часто трапляються паранормальні явища.

— У мене жили хлопці із Дніпропетровська, у гори приїхали на кілька днів, — згадує 67-річна Катерина Кричун. — Із палатками на ночівлю пішли в гори, на другий день навповідатися не могли. Казали: бачили якісь сліди, які появлялися й одразу зникали. А ще розказували про якесь дивне світло в горах, яскравіше від сонця. Воно запалювалося, а потім щезало — і так що п’ять хвилин. Я ніколи так високо в гори сама не ходила. Одного разу пішла — і блуд учепився серед білого дня: йшла й щоразу приходила до того ж дерева. Тільки коли помолилася, одразу відпустило, знайшла свою стежку.

2005-го невідомий літаючий об’єкт сфотографували у Яремчі — тоді над горами зависло щось подовгувате з випуклістю посередині.

Довідка.

Чорногора — це двадцятикілометровий хребет висотою біля 2000 м (5 вершин), що займає панівне становище на величезному просторі Українських Карпат. Як об'єкт туризму Чорногора представляє значний інтерес. Чорногора починається над селищем Ясіня на Закарпатті вершиною Петрос (2020,2м), на 6 км віддаленою від першої і найвищої вершини головного хребта Чорногори — Говерли (2060,8м). Між цими вершинами є зниження (до 1550м). через це Петрос здається навіть вищим від Говерли. Головний хребет тягнеться з північного заходу на південний схід і характеризується хвилястою лінією вершин, розділених між собою неглибокими сідлами, що ніде не сходять нижче 1750м. Цими вершинами є Говерла (2060,8м), Брескул (1911,5м), Пожижевська (1822,2м) Данціж (1848,5м), Туркул (1933,2м), Ребра (2001,1м), Гутин-Томнатик (2016,4м ), Бребенескул (2035,8м ), Менчул (1998,4м), Смотрич (1894,0м) і Чорна Гора [Піп Іван] (2028,5м).

Характерною особливістю хребта Чорногора є неоднаковість його південних і північних схилів. Коли південні схили швидко сходять вниз у глибокі долини, то на північному боці майже від кожної вершини відходять поперечні бокові хребти з лагідним схилом і стрімкими боковими стінами. Внаслідок цього під окремими вершинами на її північному боці утворилися так звані "котли" — ступінчасті долини з горизонтальним дном, обмежені з трьох боків стрімкими схилами ("плечі") і відкриті з четвертого, де нерідко появляються другі, нижчого ступеня "котли".

Чорногора. Мапа з сайту www.karpaty.net.ua




 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.