Астрономи змоделювали світанок Всесвіту

Автор/джерело -  © “Освітній портал”



Дата публiкацiї - 13.02.2009 03:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6692

Міжнародний колектив астрономів створив комп’ютерну модель, що передбачає, як виглядав Всесвіт через 500 мільйонів років після Великого Вибуху.

Космічний світанок, яким його спрогнозувала комп’ютерна симуляція. Зелені завихрення - згустки темної матерії. Зображення Інституту комп’ютерної космології при Даремському університеті

Коротко робота вчених, опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, викладена в прес-релізі на сайті Ради з наукових і технічних організацій (The Science and Technology Facilities Council) Великої Британії.



Згідно з сучасними уявленнями, вік Всесвіту складає близько 13,7 мільярдів років. Коли з моменту Великого Вибуху пройшло всього 500 мільйонів років, у Всесвіті активно йшов процес утворення великих галактик. Матеріал для їх формування створювали ранні зірки, що народилися і розірвалися. Цей період отримав назву космічного світанку (cosmic dawn).



Модель, створена вченими з Даремського університету, передбачає, як повинні були утворюватися перші галактики і як вони розвивалися аж до теперішнього часу. При розробці своєї моделі астрономи враховували вплив темної матерії - загадкової субстанції, що складає, як вважається, близько 25-30 відсотків маси Всесвіту. Її гравітаційна дія, зокрема, впливає на процес утворення крупних зоряних скупчень. Дослідники вважають, що отримані ними дані, можливо, допоможуть краще зрозуміти властивості темної матерії.



Як пишуть автори дослідження в прес-релізі, вони задавали комп'ютеру "інгредієнти", необхідні для формування галактик, а далі модель розраховувала кінцевий результат. Вчені сподіваються, що найближчим часом правомірність або неправомірність отриманих ними даних буде доведена за допомогою спостережень.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.