Більшість доісторичних художників були жінками

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 6.07.2009 14:36 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7521

Дослідивши за відбитками долонь статеву приналежність авторів наскельних малюнків у європейських печерах, американський археолог прийшов до висновку, що прадавні художники в своїй більшості були жінками.

“Прадавні наскельні малюнки - справа рук жінок” - стверджує археолог Дін Сноу

На відміну від живопису останніх двох тисячоліть, найбільш видатні творці яких були чоловіками, правдавні наскельні малюнки - справа рук жінок, стверджує археолог Дін Сноу з університету Пенсільванії.

Вчений досліджував "підпис" найдавніших художників - відбитки рук, які ті залишали біля своїх творів у французькій печері Pech Merle (малюнки у ній датуються періодом від 25 до 16 тисяч років тому), іспанської Cuevas de El Castillo (відбиткам долонь у ній - 28 тисяч років) і кількох інших.

Для дослідження Сноу зняв точні розміри кистей рук у багатьох європейців, щоб виявити закономірності у пропорціях пальців у чоловіків і жінок. "Наші руки - одна з особливостей, що робить нас унікальними. І це щось, що поєднує всіх нас", - заявив вчений.

Аналіз цих параметрів і відбитків кам'яного віку привів дослідника до висновку, що більшість з них належать жінкам.

"Ми не знаємо, якою була роль художників у суспільстві Верхнього палеоліту (від 50 тисяч до 10 тисяч років тому) у цілому, - сказав дослідник. - Але це крок вперед, який говорить, що переважна більшість з них були жінки".

І хоча існує ймовірність того, що жінки залишали відбитки долонь біля малюнків, зроблених чоловіками, вчений збирається шукати нові докази своєї теорії, проводити подальший аналіз і розширювати територію свого дослідження з Європи по всьому світу.

Зазначимо, наскельні малюнки дали вченим можливість досліджувати гумор печерних людей. Так, у 2005 році археологи визнали його грубим і примітивним - класичним жартом наших предків був малюнок, на якому зображують спотикання об камінь родича.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.