Росія плює на міжнародні угоди по Грузії

Автор/джерело -  © NEWSru



Дата публiкацiї - 1.10.2009 16:58 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=8077

Росія не виконує план Медвєдєва-Саркозі, прийнятий після торішнього конфлікту з Грузією, вважає міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер.

Зокрема, європейських спостерігачів не пускають до Абхазії і Південної Осетії, відзначив дипломат в ефірі радіостанції "Ехо Москви".

Спостерігачі мають бути присутніми "з обох боків, це необхідно", оскільки ситуація в регіоні залишається напруженою, підкреслив міністр. "Ми не хочемо війни, у нас немає важких гармат, - завірив Кушнер. - Це сили миру".

У вівторок допустити спостерігачів до Абхазії і Південної Осетії і розмістити там міжнародні миротворчі сили закликала у своїй резолюції Парламентська асамблея Ради Європи. Російський МЗС відповів, що вимоги європейських парламентаріїв не відповідають реаліям, що складаються на Кавказі.

В четвер ПАРЄ розглянула питання про позбавлення права голосу російській делегації. Російська делегація одразу почала погрожувати покинути Страсбург у повному складі у разі позбавлення її голосу і не повертатися туди доти, поки це рішення не буде переглянуте. Втім, європейські парламентарі так і не позбавили росіян права голосу.

План Медвєдєва-Саркозі

План врегулювання конфлікту на Кавказі був прийнятий 12 серпня 2008 року в Москві Дмітрієм Медвєдєвим і Николя Саркозі, Президентом Франції, яка в той момент головувала в Євросоюзі. План підписали РФ, Грузія, Абхазія і Південна Осетія.

План включав шість пунктів. Перший - сторони не повинні використовувати силу. Другий - вони зобов'язані остаточно припинити всі військові дії. Третій - забезпечити вільний доступ до гуманітарної допомоги. Четвертий - грузинські війська повинні повернутися в місця постійної дислокації. П'ятий - війська РФ повинні відійти на лінію, передуючу початку конфлікту. Шостий - мають бути створені міжнародні гарантії безпеки Абхазії і Південної Осетії.

8 вересня 2008 року були підписані три додаткові пункти договори: про виведення російських військ, про створення місії спостерігачів ЄС в зоні конфлікту і про початок міжнародних дискусій по врегулюванню конфлікту. Домовитися про доступ спостерігачів до Абхазії і Південної Осетії так і не вдалося.

Після підписання договору Росію неодноразово звинувачували в порушенні його умов. Москва в той же час звинувачувала Тбілісі в недотриманні узятих на себе зобов'язань.

Франція готова продати Росії вертольотоносець "Містраль"

Франція готова продати Росії вертольотоносець "Містраль", але лише в тому випадку, якщо буде досягнута політична угода між двома країнами, заявив Бернар Кушнер.

"З приводу покупки вертольотоносця "Містраль" між нашими країнами тривають переговори, - розповів міністр. - Це чудовий корабель. Але є певна політична процедура, і її треба буде пройти". Щоправада, він не уточнював, про яку політичну угоду або домовленості йдеться.

Раніше заступник міністра оборони РФ Владімір Поповкин заявив, що Росія може купити у Франції один або два кораблі, а також домовитися, щоб виробництво подібних кораблів почалося в Росії.

"Містраль" необхідний Росії, щоб заткнути "дірку в озброєнні", пояснив Поповкин.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.