Голодомор признають актом геноциду?

Автор/джерело -  © «ForUm»



Дата публiкацiї - 8.09.2006 15:59 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=841

Підготовлено проект закону про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу, який на розгляд Верховної Ради внесуть Президент України Віктор Ющенко і уряд України.

МИ, НЕ ЗАБУДЕМО, БО МИ - УКРАЇНЦІ!

Підготовлено проект закону про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу, який на розгляд Верховної Ради внесуть Президент України Віктор Ющенко і уряд України.

Про це сказав заступник директора Українського інституту національної пам'яті Роман Круцик.

Він вважає, що даний законопроект повинен бути прийнятий парламентом. За його словами, на сьогоднішній день існує лише звернення до українського народу учасників спеціального засідання Верховної Ради України 15 травня 2003 року (за прийняття звернення проголосувало 226 з 410 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі – ред.). В цьому зверненні Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу і «терористичною акцією політичної системи сталінізму», передає «УНІАН».

За словами Круцика, необхідно, щоб парламент законом або постановою підтвердив це, оскільки звернення до народу не є документом, який може застосовуватися в міжнародному праві. За його словами, вже 8 країн визнали Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу, а ще низка країн готові це зробити після офіційного визнання його Україною.

Від "Аратти": Невже коммуністи, які й до сьогодні заперчують факт голодомору 32-33 років, як свідому дію комунстичної влади, спрямовану на фізичне знищення українського селянства, підтримають цей законопроект? А "класовоблизькі" їхні партнери по коаліції "СРАКА"? Але, при наймні, буде чітко зрозуміло, чи є ця більшість українською, чи інкубаторською.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.