ДПАУ пропонує не реєструвати підприємців

Автор/джерело -  © FINANCE.UA



Дата публiкацiї - 8.09.2006 16:56 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=842

Податківці намагаються максимально спростити життя українським підприємцям. Державна податкова адміністрація України пропонує скасувати реєстрацію підприємців, заявив заступник голови Державної податкової адміністрації України Сергій Лікар.

Податківці намагаються максимально спростити життя українським підприємцям. Державна податкова адміністрація України пропонує скасувати реєстрацію підприємців, заявив заступник голови Державної податкової адміністрації України Сергій Лікар.

На його думку, досить звернення майбутнього підприємця в місцеву податкову інспекцію для постановки на облік і одержання дозволу на підприємницьку діяльність. "Ми подали відповідні пропозиції в Держкомпідприємництва і сподіваємося, що вони будуть винесені на розгляд уряду і парламенту" - сказав С.Лікар.

Нагадаємо, що відповідно до інформації Департаменту оподатковування физлиц ДПАУ, з початку року співробітниками податкової служби було виявлено 16,5 тис. чіл., які займалися підприємницькою діяльністю без державної реєстрації.

У той же час, як відзначив директор департаменту регуляторної політики Міністерства економіки Володимир Жовтуха, згідно аналітичним даним, проблеми з реєстрацією підприємницької діяльності самі підприємці ставлять на останнє місце серед причин, що заважають веденню бізнесу. На першому місці стоять проблеми оподатковування.

При цьому В.Жовтуха відзначив, що податкові умови в Україні є одними з найбільш сприятливих у Європі. Він уточнив, що має на увазі суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб. Той факт, що значна частина громадян, що підпадають під зазначену категорію, не декларує отримані доходи, В.Жовтуха пояснив відсутністю в країні ефективного механізму контролю за дотриманням чинного законодавства.

"5 жовтня втрачають силу всі регуляторні акти, не передбачені в законах України. Але я думаю, що вони і надалі будуть використатися місцевими чиновниками. Тому що немає відповідальності", - сказав В.Жовтуха.

Нагадаємо, що на початку травня 2006 р. був запропонований варіант проекту Податкового кодексу України для обговорення і наступного прийняття Верховною Радою. Однак заступник голови ДПАУ С.Лікар учора заявив, що його не слід приймати в 2006-2007 р. Головною умовою для прийняття Податкового кодексу є оголошення мораторію на внесення в закони України змін, що тягнуть зміну в оподатковуванні. За словами С.Лікаря, тільки за минулий рік на розгляд парламенту народними депутатами було винесено 1 800 законопроектів, так чи інакше манливих у випадку прийняття зміни в податковому законодавстві. "У таких умовах не варто навіть говорити про прийняття Податкового кодексу. Ми будемо змушені його безупинно корегувати", - сказав С.Лікар.

На його думку, найближчим часом парламенту необхідно прийняти ряд важливих законів, у т.ч. "Про місцеві податки", дати їм попрацювати якийсь час, структурувати і тільки після цього виходити на прийняття Податкового кодексу. "Без лобіювання чиїхось конкретних інтересів", - уточнив заступник голови ДПАУ.

В Україні розмови щодо Податкового кодексу почалися 13 років тому. Тоді віце-прем'єр з питань економічної реформи в уряді прем'єра Леоніда Кучми Віктор Пинзеник пообіцяв, що Кабмін підготує проект Кодексу до березня 1993 р. В 1998 р. тоді голова бюджетного комітету парламенту Юлія Тимошенко виступила з ініціативою прийняття бюджетного та податкового кодексу і пообіцяла представити такі проекти в парламенті до 1999 р. Один з варіантів проекту податкового кодексу пройшов два читання у ВР в 2001 р. У березні цього року Президент України Віктор Ющенко підкреслив необхідність прийняття Податкового кодексу в 2006 г.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.