Цивілізація виникла завдяки природним катаклізмам

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 11.09.2006 21:57 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=863

Кліматичні катаклізми, які пережило людство на зорі свого розвитку, стимулювали прогрес людської цивілізації, а зовсім не були перешкодою для розвитку первісних людей.

З такою революційною концепцією, повідомляє газета Telegraph, виступив Нік Брукс (Nick Brooks), з Університету Східної Англії (University of East Anglia), повідомляє Lenta.ru.

На думку вченого, якби тисячі років назад не сталося змін клімату, які раніше вважалися негативними, первісна людина так і залишилася б пастухом, землеробом, мисливцем. Люди до цих пір займалися б збиральництвом і не створили б індустрії й цивілізації як такої.

Ранні цивілізації Єгипту, Месопотамії, Південної Азії, Китаю і північної частини Південної Америки виникли між шостим і четвертим тисячоліттями до наший ери, під час глобальної зміни клімату, обумовленого природними флуктуаціями орбіти Землі. В результаті геофізичних відхилень стали набагато слабкішими мусонні вітри і пов'язані
з ними опади. Клімат став набагато сухішим.

Таким чином, співтовариства первісних людей були вимушені мігрувати в регіони, в яких водні ресурси і родючий грунт ще залишалися доступні.

"Перші великі міські поселення, перші держави всі сформувалися в регіонах, які колись були вологими і родючими, а зараз покриті пустелею, – говорить Брукс. – Цивілізація в значній мірі є побічним продуктом раптової необхідності пристосовуватися до катастрофічних змін клімату".

Згідно прийнятим зараз науковим уявленням, розвиток людської цивілізації супроводжувався близько 10 тисяч років назад переходом від важких кліматичних умов льодовикового періоду до стабільнішої і теплішої погоди в новому часі – голоцені.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.