Тунгуський метеорит виявився кометою

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 12.09.2006 13:45 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=871

Останні дослідження складу Тунгуського метеорита, проведені ученими Троїцкого інституту інноваційних і термоядерних досліджень (ТРІНІТІ), доводять, що це небесне тіло до свого падіння на Землю було кометою, повідомляє журнал “Наука и жизнь”.

Зона повалення дерев в 5 кілометрах від епіцентра вибуху. Фото 1929 року. Зображення з сайту Tunguska.ru. 98 років назад вибуховою хвилею було повалено близько 80 мільйонів дерев.

Як вважають автори дослідження, отримані дані свідчать про кометне походження Тунгуського метеорита. Ядро комети при вході в атмосферу Землі сильно розігрілося і органіка, що містилася в нім, почала інтенсивно розкладатися з виділенням вуглецю.

Проаналізувавши свічення плазми з частинками графіту, що виникає при розпилюванні вуглецю, учені зробили вивід, що метеорит містив органічні речовини. Аналогічні смуги були описані в повідомленнях очевидців катастрофи.

Учені з ТРІНІТІ також вивчили склад частинок, що розлетілися при падінні метеорита в 1908 році. Проведений ними хімічний аналіз зразків деревини і грунту, показав, що їх склад близький до складу матерії комети Галлея, визначеному апаратами "Вега" і "Джотто". У Тунгуському метеориті і кометі Галлея виявлені натрій, магній, алюміній, кремній, фосфор, хлор, калій, кальцій, титан і залізо.

Незалежно від учених з ТРІНІТІ їхні колеги з МГУ ім. М.В. Ломоносова і Національного музею геологічних наук Данії (Копенгаген) також отримали підтвердження того, що Тунгуська катастрофа була викликана вибухом ядра комети.

Ці фахівці досліджували співвідношення ізотопів водню і вуглецю торф'яників. Як з'ясувалося, в районі катастрофи відзначаються зміщення ізотопного складу, що відсутні в контрольних зразках з інших районів Сибіру.

Там, де впав метеорит, відмічена підвищена концентрація ізотопу вуглецю 13С, який характерний для речовини кометного пилу. Крім того, в тих же шарах торфу підвищений вміст іридію і інших платиноїдов, що також указує на кометну природу тунгуського космічного тіла, повідомляє Lenta.ru.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.