Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у позові до Литвина

Автор/джерело -  © “Аратта-Україна”Дата публiкацiї - 26.03.2010 18:18 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=9716

Сьогодні 26 березня 2010 року Окружний адміністративний суд міста Києва закрив провадження у справі, в якій об’єднано позов Миколи Катеринчука та позов Романа Зварича до Голови Верховної Ради України щодо оскарження його протиправних дій стосовно оголошення про припинення діяльності коаліції депутатських фракцій.

Суд вважає, що адміністративна юрисдикція не поширюється на такий вид спору, повідомила прес-служба Європейської партії.

«Підсумок сьогоднішнього засідання є досить несподіваним: з посиланням на положення пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою суду провадження у справі закрито, оскільки суд визнав, що цю справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. У засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частину, а повний текст ухвали сторони зможуть отримати 30 березня. Таким чином, у більшості своїй мотиви судового рішення наразі лишаються невідомими, хоча після закінчення засідання головуючий у справі суддя О.В.Бачун запевнив сторони, що в ухвалі будуть викладені ґрунтовні та переконливі аргументи. При цьому головуючий також зауважив, що питання утворення і припинення діяльності коаліції депутатських фракцій є, по суті, внутрішньо-організаційними питаннями роботи парламенту. Через це, спір щодо дій головуючого на пленарному засіданні Верховної Ради України не може розглядатись та вирішуватись жодним адміністративним судом», - розповів народний депутат України, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

«Мотивація суду мені взагалі видається дивною і абсолютно незрозумілою. Виникає запитання: куди має звернутися людина в цій країні аби оскаржити рішення прийняте парламентом? Якщо до прийняття Регламенту Верховної ради не було змоги оспорювати дії чи бездіяльність парламенту то з моменту ухвалення його як закону такі підстави з’явилися», - наголосив Микола Катеринчук.

«Ми не збираємося зупинятися і готуємо відповідну апеляцію. Навіть якщо апеляційний суд залишить попереднє рішення, то буде відповідне звернення і до Верховного Суду. На моє переконання в цій справі потрібно поставити крапку раз і назавжди навіть з мотиву того, щоб розуміти де ж захищати свої права. А позиція суду про те, що це мовляв «не наша парафія» виглядає просто абсурдно», - додав народний депутат.


 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.