Уряд Азарова явив антикризову програму. Головне: труба і нарощування обсягів, а не енергозбереження

Автор/джерело -  © УНІАН



Дата публiкацiї - 14.04.2010 21:06 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=9876

Кабінет Міністрів України вважає одним із основних завдань у галузі енергозабезпечення модернізацію газотранспортної системи України (ГТС).

Про це сказано в законопроекті №6305 від 14 квітня ц.р. «Про Державну програму економічного та соціального розвитку України на 2010 рік» (Антикризова програма), оприлюдненому на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, також важливими завданнями у галузі енергозабезпечення уряд вважає впровадження стратегічного планування в паливно-енергетичному комплексі, створення системи складання енергетичного балансу та його оптимізацію, забезпечення розвитку уранового виробництва й створення ядерно-паливного циклу в Україні, подовження термінів експлуатації, модернізацію діючих енергоблоків АЕС і будівництво нових потужностей АЕС, введення необхідних обсягів маневрових потужностей і створення умов для збільшення експорту електроенергії, створення умов для забезпечення надійної роботи енергосистеми України.

Крім того, уряд відзначає важливість зміцнення незалежності Національної комісії регулювання електроенергетики України, стабілізації та поступового нарощування обсягів видобутку вугілля і виробництва товарної вугільної продукції, модернізації шахтного фонду й технічного переоснащення виробництва, реформування економічної сфери вугільних підприємств з метою переходу від пропорцій згортання до пропорцій розширеного відновлення, а також максимального залучення інвестиційних ресурсів для розвитку вугільної галузі, в т.ч. використання механізмів державно-приватного партнерства.

Від “Аратти”: Взагалі, наприклад, у Європі, куди ми всі так активно крокуємо, принаймні на словах, коли трапилася криза, державні інституції напружено почали працювати не над латанням труби, а над енергозбереженням.

Бо дешевих енергоресрсів у світі взагалі немає. Тому споживання, наприклад, російського газу в Європі падає від року в рік.

Ми вже не кажемо про такі банальні речі, як диверсифікація джерел енергоресурсів. Наприклад, у тій самій Європі, куди нас впевнено веде кожний наступний керманич, активно користуються значно дешевшим від російського, близькосхідним скрапленим газом.

От і виявляється, що ми нібито й прямуємо у Європу, тільки якимось дивним шляхом. Розрахованим, як кажуть політикани, на далеку перспективу, тобто на десятки років. І нам, громадянам, вельми цікаво було б таки побачити оцей дивний маршрут не в перспективі, а зараз.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.