Російські літаки на Грузію стартують з Криму?

Автор/джерело -  © Володимир Притула, Радіо Свобода 



Дата публiкацiї - 12.08.2008 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1056

Стало відомо, що участь в бойових діях проти сусідньої і дружньої Україні держави беруть і літаки Чорноморського флоту Російської Федерації, які базуються на українській території.

Третю добу кораблі Чорноморського флоту Росії блокують морське узбережжя Грузії. Водночас, стало відомо, що участь в бойових діях проти сусідньої і дружньої Україні держави беруть і літаки Чорноморського флоту Російської Федерації, які базуються на українській території. У понеділок Українська громада Севастополя закликала негайно припинити використання території України для ведення війни проти Грузії з Кримського півострова.

За неофіційними даними севастопольських військових джерел, Росія задіяла для бомбардувань Грузії літаки морської авіації Чорноморського Флоту РФ, що базуються в селищі Кача під Севастополем. Там розташований 917-й окремий змішаний авіаполк під командуванням полковника Юрія Бондарєва. Військові експерти повідомляють, що кілька бомбардувальників заздалегідь були перекинуті до Анапи на Північному Кавказі.

Про це ж повідомляє, посилаючись на свої севастопольські джерела і сайт громадянського спротиву України «Майдан». Втім, поки що ця інформація не має достатнього підтвердження з інших незалежних, а також російських джерел.

Шпигують із української території?

Зате більш переконливою виглядає інформація (і вона неофіційно підтверджується низкою державних структур), що літаки 43-го окремого морського штурмового авіаполку Чорноморського флоту Росії, під командуванням полковника Михайла Багаєва, які дислокуються в селищі Гвардійському під Сімферополем, проводять розвідку грузинського узбережжя і східної акваторії Чорного моря.

Зокрема, у понеділок о 15:00 літак Су-24 вилетів у бік Анапи, а потім, не роблячи посадки пролетів вздовж грузинського морського кордону і повернувся до Криму. Такі ж розвідувальні польоти здійснювали в суботу. Військові джерела також повідомляють, що українська авіація зараз теж активна і літаки ВПС України супроводжують росіян в межах українських територіальних вод.

Українська громада Севастополя , найбільша проукраїнська організація міста, учора висловила протест проти участі сил Чорноморського флоту Росії в нападі на Грузії. Зокрема, у заяві Громади мовиться, що «до конфлікту залучена і розвідувальна авіація флоту, яка базується на кримському півострові».

Кораблі уже на війні

У суботу під вечір із Севастополької бухти до Кавказького узбережжя вийшла велика ударна група кораблів Чорноморського флоту Росії. У її складі – 8 кораблів, у тому числі – флагман флоту, ракетний крейсер «Москва», сторожовий корабель «Смєтлівий», ракетні катери «Гроза» і «Івановєц», малі протичовневі кораблі «Алєксандровєц» і «Муромєц», а також два допоміжних судна «Епрон» та «Генерал Рябіков». За іншими даними, ракетних катера не два, а чотири. На борту «Москви» – командувач Чорноморського флоту віце-адмірал Олександр Клецков з оперативною групою.

 

Крім того, в районі Новоросійська перебуває ще одна група кораблів Чорноморського флоту, які базуються на території України. Серед них – великі десантні кораблі «Цезарь Кунніков», «Саратов» та «Ямал». Ця група кораблів брала участь у військових навчаннях «Кавказ-2008», але до бази після їхнього завершення не повернулася.

Служба інформацію і громадських зв’язків ВМФ Росії офіційно повідомила, що відповідно до Конституції, рішенням Верховного головнокомандувача Збройними Силами РФ кораблі Військово-морського Флоту Росії розпочали патрулювання морських просторів біля узбережжя Абхазії, поблизу зони збройного конфлікту в Південній Осетії.

Водночас, у Головному штабі ВМФ Росії підтвердили, що у вихідні російські кораблі обстріляли 4 грузинські плавзасоби, один з яких затонув біля порту Поті. З грузинського боку підтвердження цьому немає. Не відомо також, чи беруть участь у безпосередніх бойових діях російські кораблі, що базуються на українській території.

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.