Інстументарій експансії. Подвійне громадянство: проблема, яка поки не вирішується

Автор/джерело -  © Володимир Пилипчук, академік Академії економічних наук, професор, Воля народу Дата публiкацiї - 28.11.2012 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=2643

Подвійне громадянство для держав зі сталими суспільними стосунками не становить проблем. Україна - молода держава, в якій ще не сформоване громадянське суспільство, а відтак, подвійне громадянство стає інструментом агресивних намірів сусідів.

Біпатриди – люди з подвійним громадянством. Українським законодавством передбачено лише громадянство України, правила та підстави його набуття та втрати. Подвійне громадянство не передбачено ні Конституцією України, ні її законами, тому для громадян України воно є незаконним.

Не відкрию великого секрету коли скажу, що багато громадян України мають подвійне громадянство, а це суперечить Конституції України. Однією з перших застосовувати практику множення біпатридів розпочала Росія. Але не на своїй території. В Прибалтиці, в Грузії (Осетії, Абхазії), в Молдові (Придністров’ї), в Україні громадянам цих держав почали видавати російські паспорти. Для чого? Для того, щоб розмивати громадянство цих країн, привнести розкол між етносами, для того, щоб об’являти громадян з подвійними паспортами “соотєчєствєнніками”, для того, щоб на державному рівні “захищати” права “граждан Россії”. А в кінцевому випадку - для того , щоб під цим же гаслом окупувати території тих держав, де проживають біпатриди як це було з окупацією Грузії і відторгненнм від неї південної Осетії та Абхазії.

Практику збільшення “соотєчєствінніков” і розширення ареалу їх поширення на Україну застосували уряди Ізраїлю, Румунії, Угорщини. Для чого? Для захисту на державному рівні прав “соотєчєстінніков” чи для окупації України тими самими “соотєчєствіннікамі”? Задля внутрішньої окупації освіти науки, культури, бізнесу, а то й влади. Влади як в регіонах так і влади державної.
І саме внутрішня окупація “принесла плоди” на ниві закабалення українських цінностей, українського життя, української політики.

Тому критикам лозунгу “Україна для українців” хочу задати запитання: “А ви були б задоволені, коли б реалізовувався лозунг “Україна НЕ для українців???”
Україна має бути лише для тих українців, як політичної нації, котрі є громадянами і патріотами лише однієї держави – Держави Україна.

Тому я вважав би за доцільне наступне:

- Перед процедурою прийняття присяги народними депутатами, урядовцями, чиновниками вони мають давати клятву про те, що є громадянами лише однієї держави – Держави Україна;

- ввести кримінальну відповідальність як за приховування подвійного громадянства, так і за саме подвійне громадянство;

- біпатриди, що відмовляться від українського громадянства, які приватизували за сертифікати майно в Україні, а також громадяни України, що стали біпатридами під час (після) приватизації, згадане майно мають повернути державі, або викупити його за повною балансовою вартістю (порахованою в співставимих доларах) на момент приватизації;

- біпатриди, що відмовляться від українського громадянства, мають сплатити Державі Україна додатково ще й ту суму прибутків, що вони отримали від незаконного володіння приватизованим майном за період, починаючи з набуття громадянства іншої країни;

- біпатриди, що відмовляться від іноземного громадянства на користь єдиного громадянства України, мають сплатити державі Україна лише ту суму прибутків, що вони отримали від незаконного володіння приватизованим майном за період, починаючи з набуття громадянства іншої країни і до моменту завершення формальностей по відмові від нього.

- На період розв’язання проблеми біпатридів, слід було б накласти заборону на всі форми відчуження майна біпатридів, а також ввести заборону на його заставу.

Я думаю, що такий наказ депутатам новообраної Верховної Ради України підтримають всі патріоти України. Всі, кому дорога Україна і її майбуття.

 

 
Счётчик тиц и PR

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2020.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.