Божественна комедія

Автор/джерело -  © Дмитро ФІОНІК, «Контракти» 



Дата публiкацiї - 28.12.2006 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=558

Про Різдво. У деяких християнських країнах Різдво виходить з моди.

У Великій Британії, наприклад, хотіли заборонити зображення Діви Марії, немовляти, волхвів, а також ялинок і самого Санта-Клауса. Першим запанікував єпископ Кентерберійський Роуен Вільямс. Від безвиході він був змушений звернутися по допомогу до британських муллів. Мусульмани, що спостерігали зі свого кутка за цим апофеозом демократії, нарешті висловилися у вкрай категоричній формі: «Позбавлення Різдва релігійного змісту є образливим для обох громад — християнської та мусульманської, а також дає грунт для розмов про наступ ісламу на британську культуру». А позаяк після серії терактів до ісламістів прислухаються, влада відреагувала блискавично: Різдво цього року вирішено відзначати за старим звичаєм.

Дякувати Богу, нашій країні такі перегини політкоректності не загрожують. Українці дуже набожні. Кількість п’яних на Великдень та Різдво не залишає жодних сумнівів у тому, що в ці дні радість приходить буквально в кожну родину. Щоправда, не зовсім зрозуміло, яку саме гілку християнства сповідують більш ніж 90% співгромадян. За даними дослідницького Центру ім. Разумкова, регулярно відвідують церкву лише 1,7% населення. Складається враження, що інші християни є членами якоїсь мало вивченої конфесії. Утім, дещо про неї все ж таки відомо. Її представники відрізняються презирством до смерті — це виражається у щорічних масових веселощах на цвинтарях під час Гробків, що тривають цілий тиждень. Вони шанують деяких маловідомих святих, зокрема у день Святого Валентина віруючі дарують дружинам і коханкам квіти і спідню білизну. А Мадонною вони називають 50-річну жінку в стрінгах і темних окулярах, схожу на 80-кілограмову муху.

Найбільш заможним неофітам українські турагенції пропонують відвідати Гамбург, де вони можуть провести час разом зі своїми закордонними братами й сестрами во Христі. У Гамбурзі дозволена релігійна символіка. Особливо багато її буде на еротичному різдвяному ярмарку Санта-Паулі у кварталі червоних ліхтарів. Організатори цього щорічного заходу небезпідставно вважають Різдво святом любові. Тому любові там багато — виряджені янголами повії всіх кольорів шкіри нададуть прочанину повний комплекс секс-послуг. Напівголі Санта-Клауси покажуть стриптиз. На пам’ять про паломництво можна купити який-небудь штучний людський орган.

А тепер серйозно. Річ у тому, що і Різдво, і саме християнство вже давно перетворилися в масовій свідомості на казочку, яку взяли на озброєння маркетологи. Хоча той самий Санта-Клаус, що рекламує кока-колу і танцює стриптиз, має цілком конкретний історичний прототип. Святий Миколай народився у другій половині III ст. в Малій Азії у багатій родині. Отримавши спадщину, роздавав її біднякам, кидаючи золото у вікна. Багато років провів в ув’язненні, пережив катування. Пізніше став співавтором основного церковного документа того часу — Нікейського Символу Віри. Наскільки реальними є інші персонажі Різдва, включаючи Самого Ювіляра, кожен з нас довідається у свій час. Утім, ця думка занадто серйозна, щоб не зіпсувати свято.

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.