Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Про можливі плани Путіна. Анексувати Білорусь, щоб тиснути на Україну

Політологія 20475 переглядів

Опубліковано - 31.12.2019 | Всі публікації | Версія для друку

Про можливі плани Путіна. Анексувати Білорусь, щоб тиснути на Україну
Росія у 2019 році посилила медійний, економічний та військовий тиск на Білорусь, відтак експерти не виключають, що в наступному році Володимир Путін може зазіхнути на анексію сусідньої держави, створення нового союзного утворення з Росії та Білорусі, яке очолить новий-старий лідер Путін.

Про це пишуть Стівен Бланк, експерт Ради американської зовнішньої політики у виданні The Hill та Володимир Ісаченков, московський оглядач видання Associated Press.

Анексувати Білорусь і посилити тиск на Україну – Стівен Бланк

Володимир Путін у 2020 році продовжуватиме підривні дії проти США та їхніх союзників по всьому світі, - переконаний Стівен Бланк, експерт Ради Американської зовнішньої політики. На його думку, Росія у новому році спробує силою (хоч і не обов’язково військовою) приєднати Білорусь до Російської Федерації.

"Анексія Білорусі змінить правовий статус Росії, відтак з’явиться потреба створити нову конституцію, - аналізує Стівен Бланк. - Володимир Путін може цим скористатись, щоб узаконити себе в якості очільника нового союзного утворення". Адже основна мета Путіна, мовиться у коментарі Бланка, продовжити правити і після закінчення президентського терміну у 2024 році.

Якщо анексія вбудеться, Кремль швидше за все вcтановить у Білорусі військові бази, де дислокуватимуться повітряні та сухопутні війська. Це дозволить Москві отримати кордон з Польщею, обійти з північного флангу Україну та зосередити тиск на Україну зі сходу, півдня та півночі (а також потенційно з південного заходу у Молдові), - аналізує американський експерт. Анексія Білорусі також посилить російську загрозу для країн Балтії з півдня та сходу.

Бланк переконаний, що така поступова російська агресія загрожує інтересам НАТО та США. Саме тому, вважає експерт, Держсекретар США Майк Помпео у січні планує відвідати Мінськ.

Цей візит, серед іншого, показує, що США розуміють важливість проблеми і потенційно готові допомогти Білорусі повернутись до Європи. Він також є сигналом для Москви, що США і, ймовірно, американські партнери не терпітимуть російської агресії у білоруському напрямку, пише Стівен Бланк.

Анексія Білорусі можлива, але дуже ризикована – Володимир Ісаченков

Володимир Ісаченков продовжує тему потенційної анексії Білорусі. Хоча попереджає, що такий крок містить великі ризики для російського президента Путіна.

Перспективи створення союзної держави надихнули б частину росіян, які мріють про славу імперії - вважає Ісаченков. Утім це також викличе опір серед населення Білорусі і призведе до подальшої протидії країн Заходу.

Лукашенко, який перебуває при владі вже понад чверть століття, обіцяє зберегти незалежність. Він навіть заявив, що російська спроба захопити Білорусь може призвести до війни з НАТО.

Тим часом Москва продовжує тиснути на Мінськ, - зауважує експерт Ісаченков – зокрема, ціни на російські енергоносії для білорусів зростають, а субсидії скорочуються.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політологія»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.