Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська влада не докладає зусиль, щоб розкрити убивство Гонгадзе

Світ про Україну 20674 перегляди

Опубліковано - 8.04.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Українська влада не докладає зусиль, щоб розкрити убивство Гонгадзе
Cпівдоповідачка моніторингової групи ПАРЄ Сабіне Лойтхойзер-Шнарренбергер під час візиту до України відповіла на запитання “Німецької хвилі” стосовно справи Гонгадзе та змін до Конституції.

DW: Пані Лойтхойзер-Шнарренбергер, чи можете ви оцінити, наскільки ефективно в Україні проводиться конституційна реформа?

«Взагалі, в Україні зараз дуже важко отримати кваліфіковану більшість на користь будь-якого рішення про зміни до Конституції. Тому я важаю всю цю історію, так би мовити, справою віддаленої перспективи. І гадаю, що питання будуть ухвалені не так швидко».

DW: Наскільки, на вашу думку, виправдані часті зміни до Основного закону, адже зараз президент України Віктор Ющенко запропонував знову внести зміни до Конституції, зокрема, пропонує зробити двопалатний парламент?

«Я гадаю, що з точки зору довгострокової перспективи доцільні б були зміни у Конституції, які б дозволили більш чітко та ясно розмежувати владні повноваження між президентом, Верховною радою та урядом. А що стосується двопалатного парламенту, то тут потрібно ретельно зважити усі «за»і «проти» такого рішення. Тому, що в різних країнах існує різна практика та умови. Щодо України це рішення повинно бути добре виваженим і має бути зорієнтованим на довгострокову перспективу. Це не має бути кон’юнктурне рішення або рішення, продиктоване міркуваннями моменту».

DW: Ви були доповідачем ПАРЄ у справі Гонгадзе. Як ви вважаєте, українська влада доклала достатніх зусиль, аби ця справа була розкрита?

«Як на мене, справа Гонгадзе ще не розкрита. Оскільки до цього часу українська влада не зробила все можливе, аби з’ясувати, хто є замовниками цього вбивства та притягнути їх до відповідальності. І тому я наразі не можу вважати цю справу закритою. Вона досі залишається для мене відкритою».

DW: А як ви розцінюєте припущення, які зокрема висловлював і колишній президент України Леонід Кучма, про те, що журналіст Георгій Гонгадзе ще живий?

«Ви знаєте – це твердження, які не доведені доказами, документально не підкріплені. Якщо говорити по суті справи, то в результаті розслідування були знайдені частини тіла, які в результаті численних експертиз, в тому числі і зарубіжних, з вірогідністю 99, 5% були ідентифіковані як такі, що належать Георгію Гонгадзе. Тому ми у нашій комісії дійшли висновку, що журналіст Гонгадзе вбитий».

DW:Як ви оцінюєте заяви про можливість скасування Україною безвізового режиму для європейців?

«Мені прикро, якщо безвізовий режим для європейців українська влада хоче скасувати. Але я можу зрозуміти це, оскільки ми в Німеччині вимагаємо візи від українських громадян, якщо вони хочуть в’їхати до нас. Тому з цієї точки зору, хоча це неприємно, я могла би прийняти таке рішення української сторони».

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.