Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На перехрестях шлюбу. Долаємо кризи

Психологія та стосунки 22696 переглядів

Опубліковано - 29.09.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Сімейна криза так само, як і все навколо, має свій початок і кінець. Головне - долати труднощі разом.
Сімейна криза так само, як і все навколо, має свій початок і кінець. Головне - долати труднощі разом.
Сімейні кризи – складні перехрестя, через які проходить подружжя. Це завжди сварки і переживання, сльози і примирення. Чоловікові й дружині важливо пам’ятати, що так буває, і розуміти: головне завдання – вийти з цієї кризи цілими і неушкодженими, зберігши сім’ю.

Це непросто. І вдається не всім. Але ті, хто успішно долає сімейні труднощі, живуть немов у казці – довго і щасливо.

Криза першого року

Одружуючись, обоє закоханих ще дивилися один на одного крізь рожеві окуляри, а потім настала пора перевірити на практиці, чи справді протилежності притягуються. У кожного – валіза звичок і віз вимог до своєї половинки, які склалися з власних фантазій і батьківського досвіду. Притирання один до одного – це проблема першого року шлюбу, перша кризова «ямка». Розлучення в цей час, на жаль, не рідкість.

Порада: озирніться на сім’ю, в якій виросли, пригадайте, як поводилися батьки в складні моменти життя. Ми багато в чому, часто навіть не усвідомлюючи, копіюємо поведінку своїх батьків, тому подумайте: які способи подолання криз готові від них перейняти, а від яких вважали б за краще відмовитися.

Криза трьох років

У сім’ї з’явилася дитина, і батькам доводиться освоювати нові ролі. Дружина втомлюється і відчуває себе пташкою в клітці. Чоловік вважає себе покинутим, обділеним увагою дружини. Дратівливість наростає, і в цей період пара знову опиняється на важкому перехресті.

Порада: криза трьох років переноситься сім’ями трохи легше, ніж решта. Щоб минути її успішно, подружжю потрібно більше часу проводити вдвох – гуляти, дивитися кіно, ходити в гості.

Криза п’яти років

До цього часу дитина вже трохи підросла, і жінка після кількох років «домашнього арешту» повертається на роботу. Нові труднощі: доводиться заново розподіляти обов’язки в сім’ї. Дружина, яка працює, вже не може з ранку до вечора варити обіди і виховувати спадкоємця – щось має взяти на себе чоловік. А він, уявіть собі, не готовий.

Порада: перерозподіліть всередині своєї сім’ї «зони» відповідальності. Якщо, наприклад, дружина господарює на кухні й ухвалює всі основні рішення, що стосуються будинку, хай чоловік відповідає за решту – наприклад, займається вихованням дитини. Розмовляйте один з одним — це допоможе легше вирішувати суперечності, які виникають. Старайтеся не просто поступатися, а шукати рішення, яке влаштує вас обох.
Том Евелл і Мерлін Монро у класичному фільмі “Сверблячка сьомого року” (1955)
Том Евелл і Мерлін Монро у класичному фільмі “Сверблячка сьомого року” (1955)
Криза семи років

Її називають кризою одноманітності: подружжя звикло один до одного, працюють, дитина росте, обов’язки розподілені – тиша й спокій, ось тільки чи спокій? У кожного з членів сім’ї з’являється потреба в нових емоціях. До того ж сексуальне життя теж часто стає рутинною справою, тому хтось з подружжя може почати цікавитися зв’язками на стороні. Цікаво, що в цей період чоловік піклується про збереження сім’ї більше, ніж жінка. Чоловіка цілком влаштовує стабільність сімейного життя і коханка. А ось коли сильне захоплення з’являється у дружини, вона частіше готова «кинути все» і піти до нового обранця.

Порада: подружні пари, які обговорюють свої почуття, легше виходять з кризи. Про почуття так само важливо розмовляти, як і про те, яким чином розв’язати будь-яку іншу проблему.

Криза чотирнадцяти років

Це найважча криза з можливих – і найнебезпечніший період. У дитини починається перехідний вік, вона стає дратівливою, «незручною», некерованою. Вік батьків наближається до 40 років, і їх підстерігає криза середнього віку. Вона змушує по-новому поглянути на життя, зокрема і сімейне, яке все частіше бачиться в сірих тонах. Виникає незадоволеність і прагнення щось змінити. Жінки починають більше займатися своєю зовнішністю, чоловіки, намагаючись повернути молодість, пускаються в любовні пригоди на стороні. І в цей період життя чоловіки кидають сім’ї частіше.

Порада: сімейна криза так само, як і все навколо, має свій початок і кінець. Будь-які труднощі переносяться набагато легше, коли знаєш, що вони обов’язково закінчаться.

Криза спорожнілого гнізда

Дитина покидає рідну домівку. Чоловік і дружина стикаються з новою проблемою: багато років вони жили для дітей і заради них, забували про себе, закривали очі на своє «хочу» – і ось тепер залишилися самі. Їм, виявляється, немає про що говорити, вони не знають як використати вільний час. Це не тільки сімейна, але й особистісна криза.

Порада: не віддаляйтеся один від одного – почніть заново знайомитися. Адже і після 20-25 років сумісного життя можна багато що відкрити і заново захопитися чоловіком. Починаючи сімейне життя, ми немов приходимо в школу. Це не тільки нове і цікаве, а й розбиті коліна, складні іспити. Якщо в першому класі насилу вдається виводити рівні палички, то вже через рік ми пишемо, не відчуваючи жодних незручностей. Так і в сім’ї: успішне подолання сімейних криз допомагає багато чому навчитися, зробити життя багатшим і різноманітнішим.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.