јратта - Ќа головну

27 березн€ 2017, понед≥лок

«ј–ј““ј. ¬≥кно в ”крањну» - домашн€ стор≥нка  Ћист до редакц≥њ  ≤нформац≥€ про портал

јктуально
ћузей «јратта»
Ќев≥дома јратта
”крањнськ≥ ф≥льми
”крањнськ≥ мультф≥льми
’то ти?
  јратта у Facebook јратта у twitter јратта ¬ онтакт≥ јратта в YouTube
  ”крањнськ≥ словники on-line ¬ерс≥€ дл€ моб≥льних пристроњв RSS
„и знаЇте ¬и, що:
- в м≥стечку Ѕердич≥в (∆итомирська область) в костьол≥ —в€тоњ ¬арвари 14 березн€ 1850 року м≥сцева красун€ ≈вел≥на √анська була пов≥нчана з ќноре де Ѕальзаком. ¬ цьому ж м≥стечку тривалий час жив ‘редер≥к Ўопен, окр≥м написанн€ музики, в≥н також керував роботами по реставрац≥њ тамтешнього органу...

Ќаш партнер - ƒата-центр Ђќб`Їднан≥ ћереж≥ ”крањниї

 урс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

√алере€ дизайну Ђјраттаї Ч арх≥тектура, бренд≥нг, пол≥граф≥€, веб

 луб украњнськоњ культури Ђјраттаї (м.Ќововолинськ)


ѕогода в ”крањн≥:
 

Ќаш банер

Ќаш банер


ѕатр≥арх  ирило вз€в п≥д оп≥ку б≥знес ‘≥рташа?

≤нший погл€д 19677 перегл€д≥в —истема Orphus: вид≥л≥ть орфограф≥чну помилку мишею ≥ натисн≥ть Ctrl+Enter

ќпубл≥ковано - 23.03.2010 | ¬с≥ публ≥кац≥њ | ¬ерс≥€ дл€ друку

ѕатр≥арх  ирило вз€в п≥д оп≥ку б≥знес ‘≥рташа?
У–ос≥йська церква бере участь у чуж≥й гр≥, але в нењ Ї певний ф≥нансовий ≥нтерес. ÷е все св≥дчить про духовний р≥вень кер≥вник≥в ц≥Їњ структуриФ...

Ќещодавно ћосковський патр≥архат звернувс€ з клопотанн€м до ур€ду –ос≥њ щодо наданн€ можливост≥ украњнським п≥дприЇмствам х≥м≥чноњ промисловост≥, чимало з €ких належать ‘≥рташу (Ostchem Holding), напр€му купувати газ у √азпрому та ≥нших рос≥йських газовидобувних компан≥й. Ќаск≥льки богоугодним Ї лоб≥юванн€ рос≥йською церквою ≥нтерес≥в ол≥гарх≥њ?


™пископ ™встрат≥й («ор€), Їпископ ”ѕ÷  ѕ:

 –јў≈ Ѕ –ќ—≤…—№ ј ÷≈– ¬ј ѕ≈„јЋ”¬јЋј—я ѕ–ќ —¬ќѓ’ Ѕ≤ƒЌ»’ “ј «Ќ≈ƒќЋ≈Ќ»’

÷ерква з давн≥х час≥в збер≥гала за собою право печалуванн€. ÷е право звертатис€ до можновладц≥в з проханн€ми про помилуванн€, заступництво щодо тих, хто не може себе захистити чи тих, хто був засуджений до смертноњ кари.

„асом за так≥ печалуванн€ св€щеникам доводилос€ розплачуватис€ власним житт€м. ѕриклад Ц митрополит ‘илип  оличев, €кого вбили за наказом ≤вана √розного тому, що той завжди викривав жорсток≥ д≥€нн€ √розного ≥ просив милост≥ дл€ жертв цар€ та його опричини.

«верненн€, €к≥ церква надсилаЇ до можновладц≥в у сьогодн≥шн≥й час Ц про допомогу чи п≥дтримку в справах чи проектах, - дещо ≥ншого роду. Ќаприклад, про поверненн€ храм≥в, €к≥ були в≥д≥бран≥ рад€нською владою.

“е, що ми бачимо з листом до √азпрому Ц справа двох господарських субТЇкт≥в Ц √азпрому ≥ —оюзу х≥м≥к≥в ”крањни. √оворити про необх≥дн≥сть церкв≥ втручатис€ в це питанн€ абсолютно не доводитьс€. Ќе справа церкви займатис€ формуванн€м ц≥ни на газ.

÷≥кавою Ї дата, коли п≥дписували такого листа на адресу голови ради директор≥в ¬ј“ Ђ√азпромї ¬≥ктора «убкова, Ц 26 лютого. “обто на другий день п≥сл€ ≥навгурац≥њ ¬≥ктора януковича. ÷≥лком ≥мов≥рно, що украњнськ≥ х≥м≥ки зверталис€ з проханн€м до патр≥арха  ирила п≥д час його в≥зиту до  иЇва (25 лютого).

«розум≥ло, що за цим листом сто€ть певн≥ домовленост≥. ” ньому ч≥тко йдетьс€ про €кусь допомогу церкв≥ з боку х≥м≥чних п≥дприЇмств.

Ќаприклад, ми знаЇмо, що одна й та сама особа Ї власником чи сп≥ввласником к≥лькох х≥м≥чних п≥дприЇмств ≥ водночас маЇ вплив на один з загальнонац≥ональних телеканал≥в ”крањни, €кий, мТ€ко кажучи, найб≥льш прихильно висв≥тлював минулор≥чний в≥зит патр≥арха  ирила.

¬ американськ≥й практиц≥ так≥ в≥дносини називають лоб≥змом. јле церква Ц не лоб≥стська структура, вона не повинна займатис€ такими речами.

ѕатр≥арх  ирил уже зараз багатьма сприймаЇтьс€ €к пол≥тик, а вже пот≥м €к рел≥г≥йний д≥€ч. ≤дењ, доктрини, €к≥ в≥н висуваЇ, сприймаютьс€ лише €к пол≥тичн≥. ’оча, можливо, патр≥арх  ирил вважаЇ, що саме таким шл€хом в≥н посилюЇ вплив церкви на житт€ громадськост≥Е

ѕ≥сл€ пад≥нн€ комун≥стичноњ ≥деолог≥њ, п≥сл€ занепаду демократичних прагнень у часи п≥знього ™льцина в –ос≥њ зТ€вилас€ ≥де€ Ђсильноњ рукиї, але до ц≥Їњ ≥дењ потр≥бна була ще ≥ €кась ≥деолог≥€. Ќею стала великодержавницька ≥деолог≥€. ” великодержавницьк≥й ≥деолог≥њ –ос≥њ значне м≥сце завжди в≥дводилос€ церкв≥. “ому патр≥арх  ирил з≥ своњми ≥де€ми Ђрос≥йського св≥туї, ≥де€ми т≥сноњ сп≥впрац≥ церкви й держави Ї затребуваним.

ѕроте така модель в умовах сучасного св≥ту Ї недовгов≥чною. ≤ може привести лише до пог≥ршенн€ ставленн€ значноњ частини сусп≥льства до церкви.

√адаю, патр≥арх  ирил не дуже розум≥Ї, €к його слова ≥ вчинки сприймаютьс€ в ”крањн≥. “обто в≥н д≥Ї так, €к бачить це з ћоскви.

¬≥н, €к ≥ рос≥йськ≥ пол≥тики, дос≥ не сприймаЇ ”крањну €к незалежну державу. ¬они завжди кажуть: Ђћи в ”крањн≥ €к домаї. ¬они сприймають украњнську гостинн≥сть ≥ те, що в ”крањн≥ вс≥ розум≥ють рос≥йську мову, €к ознаку рос≥йськост≥ ”крањни.

” сам≥й –ос≥њ гасла  ирила про Ђсв€ту –усьї сприймаютьс€ на ура, €к щось сакральне, осв€чене древн≥стю, з красивим найменуванн€м, проте в ”крањн≥ це сприймаЇтьс€ абсолютно по-≥ншому Ц €к форма протид≥њ украњнськ≥й незалежност≥, €к спос≥б њњ руйнуванн€. яскравим прикладом був знову ж таки тор≥шн≥й в≥зит. —усп≥льство так ≥ не сприйн€ло це €к пастирський в≥зит, а лише €к пол≥тичний. јналог≥чна ситуац≥€ була, коли патр≥арх  ирил прињжджав на ≥навгурац≥ю януковича.
ћихайло √ончар, директор енергетичних програм центру ЂЌомосї:

Ќ≈ —≈ –≈“, ўќ ÷≈– ¬ј ¬≤ƒћ»¬ј™  ќЎ“», я ≤ –ќЅЋя“№—я ” ¬»√Ћяƒ≤ ѕќ∆≈–“¬

“ут не йдетьс€ про церковну чи богоугодну справу. ÷е чистий б≥знес.

¬≥домо, що –ос≥йська православна церква Ї довол≥ потужною б≥знес-≥мпер≥Їю в –ос≥њ. √адаю, тут кер≥вництво рос≥йськоњ церкви вир≥шило скористатис€ слушним пол≥тичним моментом дл€ того, щоб отримати з цього певн≥ ф≥нансов≥ див≥денди.

Ќе секрет, що через певн≥ механ≥зми церква в≥дмиваЇ кошти, €к≥ робл€тьс€ у вигл€д≥ пожертв. —ебто, €кщо Ђбогобо€зн≥ї люди в √азпром≥ та не менш Ђбогобо€зн≥ї люди в украњнськ≥й промисловост≥ отримають бажане, то очевидно, що буде своЇр≥дний розрахунок за надану послугу.

«наючи специф≥ку наших галузевих лоб≥, вони не про€вл€ть жодноњ ≥н≥ц≥ативи, €кщо на це не буде санкц≥њ. “обто вони зробили певне зверненн€ не тому, що њм раптом у голову прийшло Ђпрозр≥нн€ї, - це елемент певного технолог≥чного ланцюжка. “е, що ми бачимо на публ≥чному р≥вн≥, Ї лише в≥дголосок реальних процес≥в...

“ака технолог≥€ маЇ прикрити т≥ домовленост≥, €к≥ нам≥чаютьс€ в б≥льш широкому формат≥ щодо виходу √азпрому на к≥нцевих споживач≥в газу в ”крањн≥.

јле таким прецедентом рос≥йська церква створюЇ дл€ себе проблему. Ѕо постаЇ питанн€, чому церква так переймаЇтьс€ зверненн€м до нењ з боку лоб≥стських структур сус≥дньоњ крањни, а не, скаж≥мо, проблемами своњх, рос≥йських, платник≥в податк≥в.

як на мене, тут рос≥йська церква бере участь у чуж≥й гр≥, але в нењ Ї певний ф≥нансовий ≥нтерес. ÷е все св≥дчить про духовний р≥вень кер≥вник≥в ц≥Їњ структури.

якщо ви пом≥тили в текст≥ орфограф≥чну помилку, вид≥л≥ть њњ мишкою та натисн≥ть Ctrl+Enter

 

 
Share/Bookmark
 
Loading...
ѕублiкацiњ за темою Ђ≤нший погл€дї:
 
  
ѕубл≥кац≥њ:

ќстанн≥ новини:

ѕопул€рн≥ статт≥:
 
 

 оли ж ви гризете та њсте один одного, то гл€д≥ть, щоб не знищили один одного!Ф
Ѕ≥бл≥€

 
¬≥дпочинок на схилах ƒн≥пра
 
ќпитуванн€:

”крањна сьогодн≥ -
ќкупована крањна
Ќезалежна ≥ самост≥йна
УЅананова республ≥каФ
„ас покаже

 

 
яндекс цитуванн€ Internet Map —чЄтчик тиц и PR ”крањнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

© ј–ј““ј. ”крањнський нац≥ональний портал. 2006-2017.
ѕри передруц≥ ≥нформац≥њ, посиланн€ на www.aratta-ukraine.com обов`€зкове.