Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Унікальне авто в Коломиї: від дерев’яних меблів до дерев’яної машини…

Рукотвори 48854 перегляди

Опубліковано - 17.03.2012 | Всі публікації | Версія для друку

Власник дива на колесах - Василь Лазаренко
Власник дива на колесах - Василь Лазаренко
Почувши про дерев’яну машину в центрі Коломиї, відразу поспішила туди та думала, що побачу щось на зразок гарно прикрашеної шафи на колесах, яку якимось чином до нас транспортували. Підійшла ближче і побачила елегантну машину, правда дерев’яну…

Шедевр на колесах пересічні коломияни взяли в тісне кільце. Серед зацікавлених були і дітлахи і поважні дідусі. Навіть жіноча частина населення не залишила поза увагою такий незвичний транспорт. Автомобіль до себе притягував, наче магніт. Всіх цікавив не тільки сам дерев’яний кузов, але те, як дивно він виглядав.

Коло машини гордо походжав власник дива на колесах Василь Лазаренко, до нього і звернулася за коментарем. За освітою чоловік – інженер. На життя заробляє вже 20 років моделюванням та виготовленням меблів на замовлення, отже з деревом майстер “на ти”.

Як і кожен чоловік, пан Василь дуже полюбляє все, що пов’язано з автомобілями. Ідею розробки власного проекту конструктор виношував довго: листав журнали і вимріював кожну деталь оздоблення та дизайн свого майбутнього творіння в цілому. Одного разу на столі лежали відразу два журнали. В одному з них було зображено машину ретро (30-х рр.), а в іншому – сучасну. Зненацька прийшла думка, щоб об’єднати ці два зразки автомобілів в одному. Машина втілює поєднання цих двох стилів та двох епох автомобілебудування. Назва авто не забарилася та була цілком логічною – “Two in one” або ж рідною мовою “Два в одному”. Підписана ж машина прізвищем автолюбителя, тому що, порівнявши себе із художником, сказав: “Я пропрацював над машиною 2 роки без відпочинку. Я рахую, що я маю повне право назвати цю машину своїм іменем.”
Машина втілює поєднання двох стилів та двох епох автомобілебудування...
Машина втілює поєднання двох стилів та двох епох автомобілебудування...
Клопітка та фанатична робота по 20 годин на добу, а бувало, що й зовсім майстер не лягав спати. – Кожна людина, якщо щось любить, то дуже серйозно до того ставиться та зазвичай доводить справу до кінця, - такої думки про свою роботу пан Василь. Крім роботи, для здійснення задуму знадобилося близько двох кубометрів дубу. На лакування автомобіля витрачено 800 євро, тому йому практично не страшні ніякі екстремальні прояви погодних умов. Легкий коломийський дощик налякав тільки людей, але не машину. Найбільш страшні для дерев’яного красеня самі дороги, які в нас всюди в незадовільному стані. Вони вже призвели до серйозного ремонту заднього бамперу, якого вирвало шматком бордюрного каменю, що лежав посеред проїзної частини. Загалом на виготовлення машини витрачено власником 12,000$.

Платформа, ходова та двигун (об’єм двигуна – 2,0 л) в диво-машини від “Опеля”, а разом з дубовим кузовом автомобіль важить 1,5 т, що є досить-таки прийнятно. Всередині автомобіль також оздоблено деревом (руль, приборна панель та обшивка дверей), сидіння – шкіряні.

Такий автомобіль є прикрасою для будь-якої виставки! З гордістю Василь Лазаренко повідомив, що вже взяв участь в автовиставках в Німеччині, в Естонії (Балтійське автошоу), Києві. Зараз є плани поїхати в Москву. Всюди вдячно та безвідмовно машина возить свого господаря та творця. Загальний пробіг дерев’яного коня становить близько 18 тис. км за півтора року. Максимальна швидкість, яку щасливий власник автомобіля розвивав – 160 км/год, а нормальна робоча швидкість 100-120 км/год. При повній асиметрії кузова, за словами чернівчанина, машина дуже добре себе поводить на дорозі та досить стабільна в неї аеродинаміка, що його самого дивує.
При повній асиметрії кузова, за словами чернівчанина, машина дуже добре себе поводить на дорозі
При повній асиметрії кузова, за словами чернівчанина, машина дуже добре себе поводить на дорозі
Поглянувши на номерні знаки автомобіля, мимоволі усміхнулася, як уявила обличчя службовців МРЕВ при проханні пана Василя зареєструвати “Два в одному”. До речі, в офіційних документах це є “Опель-Аскона” зеленого кольору. Як водій Василь Лазаренко безсумнівно є щасливим, бо слуги порядку на дорогах, якщо і зупиняють, то просто, щоб роздивитися та побажати легкого шляху.

В Коломию чоловік прибув по кількох причинах: по-перше, з метою познайомити коломиян з своїм винаходом. Надалі він планує об’їздити всі міста України, оскільки мало хто на рідній стороні знає про дивовижний механізм; по-друге, з підприємницькою метою, адже є багато бажаючих сфотографуватися в машині. Миттєве фото коштує від 7 до 15 грн.

Милуючись автомобілем, не могла не запитати про плани на майбутнє. Таке враження, що для цієї людини нема нічого неможливого і можна ще багато чого чекати. Зізнається Василь Лазаренко, що є вже певні напрацювання та розробки, але все поки що впирається, як завжди, в фінанси. Будемо сподіватися, що знайдуться люди, які допоможуть здійснити найдивакуватіші фантазії митця.

Василь Лазаренко планує, що його творіння проживе не менше, ніж старі двохсотлітні дубові меблі, а враховуючи сьогоднішні технології обробки деревини, можливо й довше. Але ж, по-моєму, між машиною та меблями різниця дуже навіть суттєва…
В офіційних документах це є “Опель-Аскона” зеленого кольору...
В офіційних документах це є “Опель-Аскона” зеленого кольору...

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Рукотвори»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.