Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Луцьку продавали медовуху-«антимоскалін»

Свій до свого по своє Регіон: Волинська область 26218 переглядів

Опубліковано - 14.01.2011 01:18 | Всі новини | Версія для друку

У Луцьку продавали медовуху-«антимоскалін»
У Луцьку продавали медовуху-«антимоскалін»
На фестивалі «Питні меди-2011» 9 січня у Луцьку найкращими медоварами України визнали бджолярів з Волині, Чернігівщини та Харківщини.

Фестиваль пройшов утретє. Як і минулого року, його провели в рамках етно-дійства «Різдво у Волинській родині».

У Луцьк прибуло близько двадцяти медоварів з десяти регіонів України.

Фестиваль тривав 8 й 9 січня. Впродовж дійства медовари представляли свою продукцію, пропонували її продегустувати та купити.

Серед товарів - найрізноманітніша продукція з меду, воску, прополісу, маточного молочка та інших продуктів бджільництва.

Один з пасічників Миколаївщини заманював лучан скуштувати своєї медівки, жартуючи, що це справжній «антимоскалін». Бо такий напій можуть пити та варити лише українці.

За бажанням зразки медових напоїв бджолярі надавали дегустаційній комісії, яка за бальною системою визначала найкращі зразки медівки.

До складу комісії увійшли спеціалісти Держспоживстандарту, винної справи, досвідчені бджолярі та навіть депутат Луцької міської ради Анатолій Бірюков. Загалом на конкурс медовари подали близько 30 зразків.

Переможців визначали у чотирьох номінаціях: меди, ставлені без додавання соку, з додаванням соку, меди варені без додаванням соку та з додаванням соку.
Члени дегустаційної комісії відзначили, що у порівнянні з першим конкурсом у 2009 якість напоїв виросла у декілька разів.

Як зазначив голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, медоваріння в Україні – галузь дуже перспективна і за останні роки вітчизняні спеціалісти набули неабиякого досвіду і вміння.

Барабаш запевнив, що питні меди українців знані закордоном, як елітний напій. Однак, підтримки з боку держави недостатньо. Медовари сподіваються на діалог з владою щодо впровадження спрощеної системи дозвільних процедур та контролю за їхньою продукцією.

«Якщо у Франції є 2,5-3 тисячі виноробів, то в Україні лише шість офіційних. Тому ми і маємо 95% винного фальсифікату на прилавках», - зазначив Барабаш.
Якщо у вас покотилися слинки - ви справжній УКРАЇНЕЦЬ!
Якщо у вас покотилися слинки - ви справжній УКРАЇНЕЦЬ!

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Свій до свого по своє»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.