Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Імітація активності. ГПУ запропонує нардепам своє бачення закону про вибори

Вибори-2012 7174 перегляди

Опубліковано - 13.11.2012 11:28 | Всі новини | Версія для друку

Імітація активності. ГПУ запропонує нардепам своє бачення закону про вибори
Імітація активності. ГПУ запропонує нардепам своє бачення закону про вибори
Генеральна прокуратура України підготувала рекомендації щодо змін виборчого законодавства.

Про це повідомив голова відомства Віктор Пшонка. Крім того, за його словами, Генпрокуратура вже шукає винних у фальсифікаціях на виборчому окрузі №223. Тим часом у Комітеті виборців України заявили про фальшування результатів голосування і необхідність проведення перевиборів у 7 виборчих округах.

Залишаються неврегульованими 4 питання щодо виборчого законодавства, кажуть у Генпрокуратурі. Тут наголошують на відсутності механізму виконання Центральною виборчою комісією функцій окружної комісії із встановлення результатів голосування; нестачі важелів реагування комісій на порушення виборчого законодавства; невизначеності доступу до оригіналів виборчих документів для судів та правоохоронних органів; та на тому, що у законі немає критеріїв визнання голосування на окремих дільницях недійсними у зв’язку з перешкоджанням спостерігачам.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що направив Президенту Віктору Януковичу ці рекомендації щодо удосконалення виборчого законодавства. Також, за словами Пшонки, він поінформував голову держави про розслідування подій в окремих проблемних виборчих округах. Зокрема, у 223-му столичному окрузі, де порушено кримінальну справу за підробку виборчих документів, повідомив Генпрокурор.

«В постанові про порушення кримінальної справи по 223 виборчому округу є констатація, що 402 бюлетені мають відмітку одночасно навпроти двох кандидатів у народні депутати. Констатується це, як навмисне підроблення. Хто у цьому винен, встановить розслідування», – сказав Пшонка.

Водночас Генеральний прокурор не зміг уточнити терміни завершення розслідування.

КВУ: результати голосування були сфальшовані у 7-8 округах

Тим часом у Комітеті виборців України заявляють, що результати голосування були сфальшовані не менше ніж у 7 округах. Там необхідно провести перевибори, заявив голова правління КВУ Олександр Черненко.

«Було близько 20 проблемних округів, де відбувалося свідоме затягування підрахунку голосів, де ми фіксували брутальні порушення і не стільки на дільницях, як в Окружних виборчих комісіях. На половині з цих проблемних округів після довгих та затяжних боїв справедливість все ж перемогла. Але , за нашими оцінками, є 7-8 округів, де результати були сфальсифіковані», – зазначив Черненко.

На думку Черненка, до списку округів, на яких планується провести перевибори, слід додати ще два округи у Вінницькій області – №11 і №14. Також Олександр Черненко заявив, що змішана система виборів себе дискредитувала, а застосування відеокамер не допомогло зробити вибори прозорішими. На його думку «з самого початку було зрозуміло, що це авантюра».

На встановлення на виборчих дільницях систем відеоспостереження з держбюджету було виділено майже 1 мільярд гривень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.