Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Марсохід Curiosity “приспали” через сонячний шторм

У світі науки 8052 перегляди

Опубліковано - 7.03.2013 10:29 | Всі новини | Версія для друку

Марсохід Curiosity “приспали” через сонячний шторм
Марсохід Curiosity “приспали” через сонячний шторм
Марсохід NASA Curiosity переведено в режим сну через наближення до Марса хмари сонячної плазми, говориться в повідомленні на офіційному мікроблозі Twitter.

На початку тижня фахівці NASA вивели марсохід зі сплячого режиму, розраховуючи, що в наступні кілька тижнів він зможе повернутися до дослідницької роботи, проте тепер сонячний шторм змусив їх знову "приспати" апарат.

Вранці 5 березня на Сонці стався так званий корональний викид маси - викид гігантської хмари плазми, яка зараз рухається у бік Марсу. У тих випадках, коли такі хмари доходять до Землі, вони провокують у магнітосфері Землі значні збурення - магнітні бурі. Оскільки Марс не володіє глобальним магнітним полем, його поверхня ніяк не захищена від потоків високоенергічних заряджених частинок Сонця. Такі частинки можуть викликати збої в електронних схемах і навіть повністю вивести з ладу космічні апарати.

Наразі фахівцям NASA доводиться бути дуже обережними, оскільки раніше вийшов з ладу через збій у пам’яті один з двох бортових комп’ютерів марсохода.

Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня 2012 року. Місце посадки знаходиться в кратері Гейла, у південній півкулі планети. На борту Curiosity встановлено десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, призначених для детальних геологічних і геохімічних досліджень, вивчення атмосфери і клімату планети, пошуку води і її слідів, органічних речовин. Інструменти покликані визначити, чи був колись Марс придатний для життя і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.