Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Черкаські пожежники винайшли новий спосіб боротьби із пожежами у лісах

Довкілля Регіон: Черкаська область 13560 переглядів

Опубліковано - 13.05.2006 17:40 | Всі новини | Версія для друку

Черкаські пожежники винайшли новий спосіб боротьби із пожежами у лісах
Черкаські пожежники винайшли новий спосіб боротьби із пожежами у лісах
Замість заборони відпочивальникам розводити багаття, вони почали навчати людей як правильно це робити. Цього року кількість пожеж у лісах регіону вже сягнула двох десятків і наприкінці літа може стати рекордною. Борці з вогнем сподіваються що після курсів, люди будуть обачнішими.

Черкаські пожежники вчать не гасити, а правильно розпалювати багаття. Вони впевнені, що попри всі заборони у теплі дні ліс наповниться відпочивальниками. Якщо вогнище розкладуть правильно – пожежі не буде.

Костянтин Проценко, помічник начальника головного управління МНС України в Черкаській області:
“Ми розуміємо, що дуже багато людей все одно потрапляючи в ліс намагаються засмажити шашлика, просто побавитись поряд з вогнем, така вже натура людська, то ми намагаємося навчити їх правильно це робити...”

Навчання проходить просто у лісах на околиці обласного центру. Пожежники пояснюють: різниця між „добрим” і „злим” багаттям у наявності ямки. З неї вогонь не зможе вибратись і поповзти лісом. Тож на природу варто захопити лопатку. А професіонали відпочинку можуть обмежитись і ложкою.

В’ячеслав Гора, начальник Черкаського РВ ГУ МНС України в Черкаській області:
“Дану ділянку обкопати, зробити невеличке навалування і слідкувати щоб даний вогонь не розповсюдився на лісову підстилку. По закінченню відпочинку це місце потрібно засипати землею чи піском і, про всяк випадок, полити його водою”.

Лісничі не впевнені у результативності такого навчання. Їм не раз доводилося стикатись із відпочивальниками, які попри всі умовляння, ні вогонь за собою не гасять, ні сміття не прибирають. Таких, на жаль, більшість.

Андрій Пустовіт, головний лісничий Державного підприємства Черкаське лісомисливське господарство:
"Але ментальність така - що людина в лісі господар. Цей ліс існує для відпочинку, навколо міста, ми прийшли відпочивати, не заважайте нам - будем робить все що заманеться”.

Однак, черкаські пожежники вірять – їх ідея має зменшити кількість пожеж. Заборону вогню відпочивальники відверто ігнорують, бо штраф 17 гривень не лякає охочих забути про правила цивілізації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.